Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 11.06. - 20.06.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 17.06.2021 / 10.06.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ231-240

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 130 cm 
2. 130 cm 
3. 150 cm 
4. 150 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Kida (VRL-08368) – Pecan v. Helmwald VH20-011-0016
2. S (VRL-00329) – Archimedes Ion VH14-020-0002 
3. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
4. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
5. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055
6. Amanda (VRL-10878) – Brónach VH14-209-0070
7. S (VRL-00329) – Wenden Yemn VH16-020-0015
8. S (VRL-00329) – Artjom Ion VH12-020-0009
9. Kida (VRL-08368) – Everholt Haute Couture Z VH20-272-0040
10. Elli L. (VRL-14207) – Vappula Toodaloo VH19-031-0199
11. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
12. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
13. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
14. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
15. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
16. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
17. turjake (VRL-07415) – Willow Chitauri VH19-021-0073
18. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
19. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
20. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
21. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
22. Sylvi (VRL-08179) – Toshka VH21-021-0069
23. Sylvi (VRL-08179) – Sabotage RWD VH21-011-0143
24. Kida (VRL-08368) – Scaon Ophelia VH20-044-0050
25. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
26. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
27. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
28. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
29. Nintsu (VRL-01851) – Belle Fleur MPB VH18-023-0029
30. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
31. Sylvi (VRL-08179) – Undercover Hills VH21-031-0037
32. Tiikeri (VRL-10741) – Rennica Harley VH15-031-0204
33. Elli L. (VRL-14207) – Santorini Sun VH19-011-0127
34. S (VRL-00329) – Aristofanes Ion VH13-020-0038
35. Nintsu (VRL-01851) – D’Arthur MPB VH19-023-0056
36. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006

Luokka 2

1. Sylvi (VRL-08179) – Chills Hills VH20-031-0060
2. Kida (VRL-08368) – Scaon Ophelia VH20-044-0050 
3. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Spiteful Sparrow VH16-209-0041
4. Nintsu (VRL-01851) – Smelly Cat MPB VH17-023-0098
5. Nintsu (VRL-01851) – Really a Star MPB VH19-023-0042
6. Elli L. (VRL-14207) – Santorini Sun VH19-011-0127
7. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
8. S (VRL-00329) – Skvorets Ion VH15-020-0059
9. Kida (VRL-08368) – Pecan v. Helmwald VH20-011-0016
10. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
11. S (VRL-00329) – Smorzando Ion VH16-020-0005
12. Sylvi (VRL-08179) – Notre Dame VH20-011-0018
13. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
14. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
15. turjake (VRL-07415) – Bellerise van Coevorden VH20-012-0142
16. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
17. S (VRL-00329) – Urukhai Ion VH16-020-0008
18. Elli L. (VRL-14207) – Vappula Toodaloo VH19-031-0199
19. turjake (VRL-07415) – Cantosca VH20-012-0144
20. S (VRL-00329) – Svidetel Ion VH15-020-0074
21. Tiikeri (VRL-10741) – Benbour Cave VH21-031-0080
22. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
23. Nintsu (VRL-01851) – Handsome as Hell MPB VH18-023-0060
24. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
25. turjake (VRL-07415) – Kalisto von Nimmerdor VH20-012-0146
26. Kida (VRL-08368) – Everholt Haute Couture Z VH20-272-0040
27. turjake (VRL-07415) – Maarschalkerweerd VH20-012-0147
28. Amanda (VRL-10878) – Gleanntán Gallchobhar VH20-209-0016
29. Sylvi (VRL-08179) – Mombasa Hills VH20-021-0005
30. Nintsu (VRL-01851) – Barrica Monastrell MPB VH19-023-0034
31. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
32. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
33. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
34. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
35. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
36. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Lavin VH21-031-0081

Luokka 3

1. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Caifé Cúrach VH16-209-0044 
2. Cherry (VRL-12299) – Wildfire Dare VH19-011-0050
3. Amanda (VRL-10878) – Chiasma SWA xx VH20-006-0133
4. Cherry (VRL-12299) – Payback Dare VH19-011-0064
5. S (VRL-00329) – Likjor Ion VH16-015-0080
6. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Benhard VH21-031-0107
7. Elli L. (VRL-14207) – Virago Seabreeze VH20-202-0011
8. S (VRL-00329) – Irakliy Ion VH15-015-0023
9. Calla (VRL-11247) – Sophrona VH20-011-0115
10. Elli L. (VRL-14207) – Vappula Amor Amor VH20-031-0090
11. turjake (VRL-07415) – Gucci van der Bijl VH20-012-0143
12. Elli L. (VRL-14207) – Kastanjan Marbella VH20-031-0089
13. Sylvi (VRL-08179) – Safe Haven VH19-044-0025
14. Kida (VRL-08368) – Opal Clover VH19-012-0115
15. Kida (VRL-08368) – Varpuspuron Quicksilver VH21-031-0088
16. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Rubigo VH19-031-0220
17. Zack (VRL-01221) – Wica Yemn VH21-039-0078
18. turjake (VRL-07415) – Saskia van Zijl VH20-012-0142
19. Kida (VRL-08368) – Ichabod Halifax VH17-012-0531
20. Elli L. (VRL-14207) – Garnet VH20-011-0007
21. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
22. Sylvi (VRL-08179) – Nebula Hills VH18-031-0439
23. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
24. Zack (VRL-01221) – Sangre LH VH21-021-0009
25. Cherry (VRL-12299) – Mr. Daniel VH16-031-0716
26. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
27. S (VRL-00329) – Andraz Ion VH14-015-0027
28. Calla (VRL-11247) – Perignon VH16-011-0454
29. Zack (VRL-01221) – Lumos Krasota VH21-039-0073
30. turjake (VRL-07415) – Fiji v.d. Eikenboom VH20-012-0145
31. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
32. Kida (VRL-08368) – Varpuspuron Moscow Mule VH21-031-0087
33. Calla (VRL-11247) – Cranleigh Osgiliath VH16-011-0455
34. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
35. Calla (VRL-11247) – Rheintanz VH20-011-0122
36. Tiikeri (VRL-10741) – Gohery Cave VH21-011-0097
37. Zack (VRL-01221) – Bigorocza Ion VH21-100-0002
38. Sylvi (VRL-08179) – M.B. Louis VH18-031-0359
39. S (VRL-00329) – Ledjanoj Ion VH14-015-0037
40. sonya (VRL-09386) – Baileys v. Helmwald VH21-021-0072

Luokka 4

1. Elli L. (VRL-14207) – Kastanjan Marbella VH20-031-0089 
2. Calla (VRL-11247) – Perignon VH16-011-0454
3. Elli L. (VRL-14207) – Garnet VH20-011-0007
4. S (VRL-00329) – Strelok Ion VH15-015-0050
5. turjake (VRL-07415) – Kingston HMS VH19-012-0164
6. sonya (VRL-09386) – Baileys v. Helmwald VH21-021-0072
7. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
8. Zack (VRL-01221) – Bigorocza Ion VH21-100-0002
9. S (VRL-00329) – Trojanskij Ion VH16-015-0082
10. Kida (VRL-08368) – Ichabod Halifax VH17-012-0531
11. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
12. Tiikeri (VRL-10741) – Gohery Cave VH21-011-0097
13. Zack (VRL-01221) – Wica Yemn VH21-039-0078
14. Calla (VRL-11247) – Sophrona VH20-011-0115
15. Kida (VRL-08368) – Varpuspuron Quicksilver VH21-031-0088
16. turjake (VRL-07415) – Ulco van Wijngaarden VH20-012-0148
17. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Benhard VH21-031-0107
18. Sylvi (VRL-08179) – Primrose Hills VH19-031-0222
19. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
20. Elli L. (VRL-14207) – Vappula Amor Amor VH20-031-0090
21. Zack (VRL-01221) – Lumos Krasota VH21-039-0073
22. Cherry (VRL-12299) – Mr. Daniel VH16-031-0716
23. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Cava Noche VH20-031-0012
24. Sylvi (VRL-08179) – Nox Sugar Plum VH19-031-0259
25. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
26. Amanda (VRL-10878) – Snakeheads EC VH14-209-0125
27. Cherry (VRL-12299) – Wildfire Dare VH19-011-0050
28. Elli L. (VRL-14207) – Virago Seabreeze VH20-202-0011
29. turjake (VRL-07415) – Valentino’s Queen B VH21-012-0021
30. Kida (VRL-08368) – Opal Clover VH19-012-0115
31. Sylvi (VRL-08179) – Everholt French Kiss VH19-076-0002
32. Calla (VRL-11247) – Rheintanz VH20-011-0122
33. S (VRL-00329) – Monarh Ion VH14-015-0039
34. S (VRL-00329) – Oktan Ionnyj VH20-015-0025
35. Zack (VRL-01221) – Sangre LH VH21-021-0009
36. Cherry (VRL-12299) – Don Juan Complex de Winter VH19-155-0011
37. Cherry (VRL-12299) – Payback Dare VH19-011-0064
38. Amanda (VRL-10878) – Triumphant Rebel VH16-209-0045
39. Kida (VRL-08368) – Varpuspuron Moscow Mule VH21-031-0087
40. Calla (VRL-11247) – Cranleigh Osgiliath VH16-011-0455