Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.06. - 30.06.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 21.06.2021 / 20.06.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ241-250

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 120 cm 29/40
2. 120 cm 30/40
3. 140 cm 30/40
4. 140 cm 29/40

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Universe VH20-209-0002 
2. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Hulvaton Muija VH21-018-0182
4. Amanda (VRL-10878) – D.E. Hyacinth VH20-209-0017
5. Pölhö (VRL-01436) – Jazzdemon Lumos VH21-006-0131
6. Kida (VRL-08368) – Ouriana VH20-012-0120
7. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
8. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
9. Sussu (VRL-12636) – Evening Star KRN VH18-031-0489
10. Kida (VRL-08368) – Shall We Dance Hills VH20-031-0340
11. Kida (VRL-08368) – Ravesteyn VH20-044-0021
12. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
13. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Ferehar VH19-029-0024
14. Pölhö (VRL-01436) – Vulst af Rid VH21-010-0021
15. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
16. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Dawnguard VH18-006-0252
17. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
18. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
19. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Dracaena VH19-029-0005
20. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
21. Pölhö (VRL-01436) – Priton Religija VH20-039-0026
22. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
23. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
24. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
25. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
26. Zack (VRL-01221) – Sierra Daques VH21-023-0001
27. felissa (VRL-04000) – Who Framed Roger Rabbit di Sierra VH19-023-0027
28. Amanda (VRL-10878) – Restless Bananashake GEA VH20-209-0009
29. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052

Luokka 2

1. Pölhö (VRL-01436) – Jazzdemon Lumos VH21-006-0131 
2. felissa (VRL-04000) – Who Framed Roger Rabbit di Sierra VH19-023-0027
3. Sussu (VRL-12636) – Evening Star KRN VH18-031-0489
4. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Dawnguard VH18-006-0252
5. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
6. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
7. Kida (VRL-08368) – Ouriana VH20-012-0120
8. Kida (VRL-08368) – Shall We Dance Hills VH20-031-0340
9. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
10. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Ferehar VH19-029-0024
11. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
12. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
13. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
14. Amanda (VRL-10878) – Skeymoor Rónan VH20-069-0025
15. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
16. Zack (VRL-01221) – Sierra Daques VH21-023-0001
17. Pölhö (VRL-01436) – Priton Religija VH20-039-0026
18. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
19. Amanda (VRL-10878) – Mórríghan VH14-069-0004
20. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
21. Kida (VRL-08368) – Ravesteyn VH20-044-0021
22. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
23. Amanda (VRL-10878) – Gleanntán Red Baron VH19-069-0008
24. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Electra VH19-029-0067
25. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
26. Pölhö (VRL-01436) – Vulst af Rid VH21-010-0021
27. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
28. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
29. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Dracaena VH19-029-0005
30. Amanda (VRL-10878) – Gleanntán Luchtaine VH19-069-0006

Luokka 3

1. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
2. Cherry (VRL-12299) – Bermuda de Winter VH18-155-0037 
3. Zack (VRL-01221) – Melanges Cephas VH17-021-0176
4. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Witchcraft VH19-031-0148
5. Tiikeri (VRL-10741) – Rennica Harley VH15-031-0204
6. Kida (VRL-08368) – Odelina van de Hoge VH20-012-0124
7. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
8. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
9. Amanda (VRL-10878) – Lachlan VH14-209-0080
10. Cherry (VRL-12299) – Madonna Complex de Winter VH20-155-0012
11. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
12. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
13. Sussu (VRL-12636) – Night Fury Kern VH14-031-0473
14. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
15. Kioja (VRL-13006) – Cordez F VH16031-0148
16. Amanda (VRL-10878) – Fruta Bomba Coup xx VH20-006-0179
17. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
18. Sussu (VRL-12636) – Mixed Quintina VH19-048-0012
19. Kida (VRL-08368) – Thanos Ark VH20-011-0097
20. Kioja (VRL-13006) – Heimdall Blackreach VH18-006-0133
21. Kida (VRL-08368) – Wieness Sophie VH21-121-0024
22. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
23. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008
24. Amanda (VRL-10878) – Escorant Revolution Riot VH20-006-0151
25. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
26. Amanda (VRL-10878) – Gleanntán Chewits VH19-209-0011
27. Sussu (VRL-12636) – LB Cure of Madness VH19-048-0039
28. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
29. Kioja (VRL-13006) – Honey Stripes DFC VH19-031-0277
30. Kida (VRL-08368) – Nelani van de Verwachting VH20-012-0123

Luokka 4

1. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
2. Sussu (VRL-12636) – LB Cure of Madness VH19-048-0039 
3. Kioja (VRL-13006) – Rosegarden’s Witchcraft VH19-031-0148
4. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
5. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
6. Kida (VRL-08368) – Nelani van de Verwachting VH20-012-0123
7. Amanda (VRL-10878) – Double Take VH21-209-0004
8. Sussu (VRL-12636) – Mixed Quintina VH19-048-0012
9. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
10. Kioja (VRL-13006) – Honey Stripes DFC VH19-031-0277
11. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
12. Kida (VRL-08368) – Odelina van de Hoge VH20-012-0124
13. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Spiteful Sparrow VH16-209-0041
14. Cherry (VRL-12299) – Madonna Complex de Winter VH20-155-0012
15. Kida (VRL-08368) – Wieness Sophie VH21-121-0024
16. Kioja (VRL-13006) – Heimdall Blackreach VH18-006-0133
17. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
18. Kioja (VRL-13006) – Cordez F VH16031-0148
19. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
20. Sussu (VRL-12636) – Night Fury Kern VH14-031-0473
21. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
22. Kida (VRL-08368) – Thanos Ark VH20-011-0097
23. Amanda (VRL-10878) – Lost in Louisville VH14-209-0056
24. Amanda (VRL-10878) – Aerinite Est VH20-209-0013
25. Zack (VRL-01221) – Melanges Cephas VH17-021-0176
26. Cherry (VRL-12299) – Bermuda de Winter VH18-155-0037
27. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008
28. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
29. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042