Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 01.08. - 10.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 03.08.2021 / 31.07.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ281-290

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
2. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658 
3. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
4. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
5. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
6. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
7. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
8. Sylvi (VRL-08179) – Vappulan Karhuhali VH20-018-0747
9. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
10. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
11. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
12. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
13. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
14. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
15. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
16. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
17. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
18. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Lyyti VH21-018-0209
19. Lissu T. (VRL-12701) – Rippringham Raquel VH18-027-0143
20. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
21. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Onnenhippu VH20-018-0687
22. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
23. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
24. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
25. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
26. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
27. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
28. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
29. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
30. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
31. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
32. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
33. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
34. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003
35. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
36. Sylvi (VRL-08179) – Jeilin Taigantähti VH20-018-0742
37. Zack (VRL-01221) – Babar Rhel x VH21-034-0037
38. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
39. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
40. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206 
2. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
3. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
4. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Shanghai VH21-023-0021
5. Sylvi (VRL-08179) – A.R. Karelia VH19-018-0696
6. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
7. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
8. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
9. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
10. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
11. Nintsu (VRL-01851) – Roquefort MPB VH20-023-0023
12. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
13. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
14. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
15. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
16. Sylvi (VRL-08179) – Villahaan Lyylikki VH19-018-0698
17. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
18. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
19. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
20. Lissu T. (VRL-12701) – Rippringham Raquel VH18-027-0143
21. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
22. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
23. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
24. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
25. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
26. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
27. Sylvi (VRL-08179) – Onnenpekka VH19-018-0704
28. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
29. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
30. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
31. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Diamond Carat VH21-029-0078
32. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
33. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
34. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Blackberry Lily VH21-029-0079
35. Zack (VRL-01221) – Babar Rhel x VH21-034-0037
36. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
37. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
38. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
39. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Elegia VH19-018-0701
40. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774

Luokka 3

1. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
2. Theo (VRL-14436) – Donovan vd Elixir VH20-012-0057 
3. Nintsu (VRL-01851) – D’Arthur MPB VH19-023-0056
4. Sylvi (VRL-08179) – Toshka VH21-021-0069
5. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055
6. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
7. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
8. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
9. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
10. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
11. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
12. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
13. Sylvi (VRL-08179) – Undercover Hills VH21-031-0037
14. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
15. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
16. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
17. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
18. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
19. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
20. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
21. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
22. Sylvi (VRL-08179) – Sabotage RWD VH21-011-0143
23. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
24. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
25. Nintsu (VRL-01851) – Demelza MPB VH17-023-0070
26. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
27. turjake (VRL-07415) – Willow Chitauri VH19-021-0073
28. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008
29. Theo (VRL-14436) – Rudbrandtini VH19-012-0059

Luokka 4

1. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
2. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
4. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
5. Nintsu (VRL-01851) – Kerberos MPB VH17-023-0092
6. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
7. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
8. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
9. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
10. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
11. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
12. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
13. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
14. Nintsu (VRL-01851) – Smelly Cat MPB VH17-023-0098
15. Sylvi (VRL-08179) – Toshka VH21-021-0069
16. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
17. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008
18. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
19. Sylvi (VRL-08179) – Notre Dame VH20-011-0018
20. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
21. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
22. Nintsu (VRL-01851) – Born to be Bad MPB VH17-023-0106
23. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
24. Theo (VRL-14436) – Rudbrandtini VH19-012-0059
25. Nintsu (VRL-01851) – Lucky Bean MPB VH17-023-0091
26. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
27. Sylvi (VRL-08179) – Undercover Hills VH21-031-0037
28. Theo (VRL-14436) – Donovan vd Elixir VH20-012-0057
29. turjake (VRL-07415) – Esperanza de Llívia VH20-044-0069