Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 01.08. - 10.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 04.08.2021 / 31.07.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ281-290

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
2. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104 
3. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003
4. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
5. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
6. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
7. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Lyyti VH21-018-0209
8. Lissu T. (VRL-12701) – Rippringham Raquel VH18-027-0143
9. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
10. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
11. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
12. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
13. Sylvi (VRL-08179) – Jeilin Taigantähti VH20-018-0742
14. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
15. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
16. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Onnenhippu VH20-018-0687
17. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
18. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
19. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
20. Sylvi (VRL-08179) – Vappulan Karhuhali VH20-018-0747
21. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
22. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
23. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
24. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
25. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
26. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
27. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004
28. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
29. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
30. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
31. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
32. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
33. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
34. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
35. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
36. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
37. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
38. Zack (VRL-01221) – Babar Rhel x VH21-034-0037
39. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
40. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774

Luokka 2

1. Lissu T. (VRL-12701) – Rippringham Raquel VH18-027-0143
2. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011 
3. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
4. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
5. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
6. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Shanghai VH21-023-0021
7. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
8. Nintsu (VRL-01851) – Roquefort MPB VH20-023-0023
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
10. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
11. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
12. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
13. Zack (VRL-01221) – Babar Rhel x VH21-034-0037
14. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
15. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
16. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
17. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
18. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
19. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
20. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
21. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
22. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Diamond Carat VH21-029-0078
23. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
24. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
25. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
26. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
27. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
28. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Blackberry Lily VH21-029-0079
29. Sylvi (VRL-08179) – Villahaan Lyylikki VH19-018-0698
30. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
31. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
32. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
33. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
34. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Elegia VH19-018-0701
35. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
36. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
37. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
38. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
39. Sylvi (VRL-08179) – Onnenpekka VH19-018-0704
40. Sylvi (VRL-08179) – A.R. Karelia VH19-018-0696

Luokka 3

1. Sylvi (VRL-08179) – Sabotage RWD VH21-011-0143
2. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044 
3. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055
4. Sylvi (VRL-08179) – Undercover Hills VH21-031-0037
5. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
6. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
7. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
8. Sylvi (VRL-08179) – Toshka VH21-021-0069
9. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
10. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
11. Nintsu (VRL-01851) – Demelza MPB VH17-023-0070
12. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
13. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
14. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
15. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
16. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
17. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008
18. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
19. Theo (VRL-14436) – Rudbrandtini VH19-012-0059
20. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
21. Theo (VRL-14436) – Donovan vd Elixir VH20-012-0057
22. turjake (VRL-07415) – Willow Chitauri VH19-021-0073
23. Nintsu (VRL-01851) – D’Arthur MPB VH19-023-0056
24. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
25. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
26. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
27. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
28. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
29. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021

Luokka 4

1. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
2. Nintsu (VRL-01851) – Born to be Bad MPB VH17-023-0106 
3. Nintsu (VRL-01851) – Smelly Cat MPB VH17-023-0098
4. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
5. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
6. Sylvi (VRL-08179) – Toshka VH21-021-0069
7. turjake (VRL-07415) – Esperanza de Llívia VH20-044-0069
8. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
9. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
10. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
11. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
12. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
13. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
14. Nintsu (VRL-01851) – Lucky Bean MPB VH17-023-0091
15. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
16. Sylvi (VRL-08179) – Notre Dame VH20-011-0018
17. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
18. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
19. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
20. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
21. Nintsu (VRL-01851) – Kerberos MPB VH17-023-0092
22. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008
23. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
24. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
25. Sylvi (VRL-08179) – Undercover Hills VH21-031-0037
26. Theo (VRL-14436) – Donovan vd Elixir VH20-012-0057
27. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
28. Theo (VRL-14436) – Rudbrandtini VH19-012-0059
29. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089