Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 01.08. - 10.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 05.08.2021 / 31.07.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ281-290

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003 
2. Sylvi (VRL-08179) – Vappulan Karhuhali VH20-018-0747
3. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
4. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
5. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
6. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
7. Zack (VRL-01221) – Babar Rhel x VH21-034-0037
8. Lissu T. (VRL-12701) – Rippringham Raquel VH18-027-0143
9. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
10. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
11. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
12. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
13. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
14. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
15. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
16. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
17. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
18. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
19. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
20. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
21. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
22. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
23. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
24. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
25. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
26. Sylvi (VRL-08179) – Jeilin Taigantähti VH20-018-0742
27. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
28. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004
29. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Lyyti VH21-018-0209
30. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
31. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
32. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
33. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
34. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
35. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Onnenhippu VH20-018-0687
36. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
37. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
38. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
39. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
40. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047

Luokka 2

1. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999 
2. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
3. Sylvi (VRL-08179) – Myrskylän Elegia VH19-018-0701
4. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Blackberry Lily VH21-029-0079
5. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
6. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
7. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
8. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
9. Sylvi (VRL-08179) – Onnenpekka VH19-018-0704
10. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Shanghai VH21-023-0021
11. Lissu T. (VRL-12701) – Rippringham Raquel VH18-027-0143
12. Sylvi (VRL-08179) – Villahaan Lyylikki VH19-018-0698
13. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
14. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
15. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
16. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
17. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
18. Zack (VRL-01221) – Babar Rhel x VH21-034-0037
19. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
20. Sylvi (VRL-08179) – A.R. Karelia VH19-018-0696
21. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
22. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
23. Nintsu (VRL-01851) – Roquefort MPB VH20-023-0023
24. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
25. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
26. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Diamond Carat VH21-029-0078
27. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
28. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
29. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
30. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
31. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
32. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
33. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
34. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
36. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
37. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
38. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
39. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
40. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002

Luokka 3

1. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103 
2. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
3. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
4. Sylvi (VRL-08179) – Undercover Hills VH21-031-0037
5. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055
6. Nintsu (VRL-01851) – D’Arthur MPB VH19-023-0056
7. Sylvi (VRL-08179) – Toshka VH21-021-0069
8. turjake (VRL-07415) – Willow Chitauri VH19-021-0073
9. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
10. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
11. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
12. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008
13. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
14. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
15. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
16. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
17. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
18. Theo (VRL-14436) – Donovan vd Elixir VH20-012-0057
19. Theo (VRL-14436) – Rudbrandtini VH19-012-0059
20. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
21. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
22. Nintsu (VRL-01851) – Demelza MPB VH17-023-0070
23. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
24. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
25. Sylvi (VRL-08179) – Sabotage RWD VH21-011-0143
26. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
28. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
29. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001

Luokka 4

1. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
2. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006 
3. Nintsu (VRL-01851) – Born to be Bad MPB VH17-023-0106
4. Sylvi (VRL-08179) – Notre Dame VH20-011-0018
5. Theo (VRL-14436) – Donovan vd Elixir VH20-012-0057
6. Nintsu (VRL-01851) – Lucky Bean MPB VH17-023-0091
7. Sylvi (VRL-08179) – Toshka VH21-021-0069
8. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
9. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
10. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
11. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
12. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
13. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
14. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
15. Nintsu (VRL-01851) – Smelly Cat MPB VH17-023-0098
16. Nintsu (VRL-01851) – Kerberos MPB VH17-023-0092
17. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
18. turjake (VRL-07415) – Esperanza de Llívia VH20-044-0069
19. Sylvi (VRL-08179) – Undercover Hills VH21-031-0037
20. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
21. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
22. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
23. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
24. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
25. Sylvi (VRL-08179) – Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184
26. Theo (VRL-14436) – Rudbrandtini VH19-012-0059
27. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
28. Tiikeri (VRL-10741) – Calrissian Kassel VH21-011-0102
29. Sussu (VRL-12636) – Mixed Captain Hook VH19-048-0008