Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 11.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 40/40 
2. 110 cm 40/40 
3. 130 cm 32/40
4. 130 cm 32/40

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136 
2. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
3. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
4. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
5. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
6. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
7. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
8. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
9. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
10. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
11. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
12. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
13. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
14. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
15. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
16. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
17. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
18. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
19. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
20. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
21. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
22. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
23. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
24. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
25. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
26. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
27. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
28. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
29. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
30. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
31. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
32. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
33. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
34. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
35. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
36. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
37. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
38. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
39. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
40. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056

Luokka 2

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037 
2. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
3. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
4. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
5. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
6. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
7. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
8. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
9. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
10. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
11. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
12. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
13. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
14. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
15. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
16. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
17. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
18. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
19. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
20. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
21. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
22. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
23. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
24. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
25. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
27. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
28. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
29. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
30. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
31. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
32. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
33. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
34. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
35. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
36. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
37. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
38. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
39. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
40. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133

Luokka 3

1. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
2. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210 
3. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
4. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
5. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
6. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
7. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
8. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
9. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
10. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
11. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
12. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
13. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
14. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
15. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
16. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
17. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
18. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
19. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
20. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
21. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
22. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
23. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
24. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
25. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
26. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
28. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
29. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
30. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
31. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
32. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006

Luokka 4

1. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
2. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352 
3. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
4. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
5. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
6. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
7. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
8. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
9. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
10. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
11. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
12. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
13. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
14. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
15. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
16. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
17. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
18. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
19. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
20. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
21. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
22. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
23. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
24. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
25. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
26. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
27. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
28. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
29. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
30. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
31. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
32. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044