Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 22.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
2. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058 
3. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
4. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
5. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
6. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
7. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
8. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
9. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
10. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
11. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
12. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
13. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
14. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
15. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
16. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
17. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
18. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
19. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
20. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
21. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
22. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
23. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
24. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
25. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
26. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
27. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
28. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
29. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
30. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
31. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
32. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
33. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
34. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
35. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
36. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
37. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
38. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
39. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
40. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085

Luokka 2

1. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
2. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478 
3. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
4. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
5. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
6. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
7. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
8. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
9. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
10. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
11. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
12. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
13. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
14. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
15. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
16. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
17. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
18. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
19. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
20. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
21. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
22. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
23. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
24. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
25. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
27. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
28. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
30. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
31. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
32. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
33. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
34. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
35. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
36. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
37. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
38. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
39. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
40. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084

Luokka 3

1. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
2. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
3. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271 
4. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
5. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
6. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
7. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
8. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
9. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
10. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
11. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
12. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
13. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
14. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
15. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
16. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
17. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
18. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
19. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
20. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
21. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
22. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
23. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
24. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
25. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
26. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
27. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
28. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
29. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
30. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
31. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
32. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142

Luokka 4

1. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
2. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
4. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
5. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
6. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
7. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
8. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
9. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
10. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
11. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
12. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
13. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
14. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
15. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
16. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
17. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
18. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
19. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
20. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
21. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
22. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
23. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
24. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
25. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
26. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
27. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
28. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
29. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
30. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
31. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
32. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060