Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 23.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
2. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160 
3. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
4. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
5. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
6. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
7. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
8. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
9. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
10. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
11. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
12. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
13. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
14. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
15. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
16. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
17. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
18. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
19. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
20. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
21. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
22. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
23. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
24. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
25. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
27. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
28. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
29. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
30. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
31. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
32. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
33. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
34. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
36. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
37. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
38. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
39. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
40. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
2. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161 
3. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
4. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
5. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
6. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
7. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
8. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
9. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
10. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
11. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
12. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
13. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
14. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
15. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
16. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
17. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
18. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
19. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
20. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
21. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
22. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
23. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
24. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
25. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
26. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
27. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
28. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
29. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
30. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
31. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
32. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
33. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
34. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
36. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
37. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
38. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
39. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
40. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037

Luokka 3

1. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
2. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146 
3. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
4. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
5. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
6. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
7. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
8. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
9. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
10. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
11. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
12. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
13. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
14. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
15. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
16. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
17. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
18. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
19. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
20. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
21. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
22. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
23. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
24. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
25. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
26. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
27. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
28. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
29. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
30. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
31. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
32. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060

Luokka 4

1. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
2. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
3. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147 
4. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
5. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
6. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
7. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
8. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
9. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
10. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
11. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
12. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
13. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
14. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
15. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
16. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
17. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
18. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
19. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
20. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
21. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
22. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
23. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
24. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
25. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
26. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
27. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
28. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
29. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
30. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
31. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
32. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038