Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 24.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
2. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237 
3. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
4. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
5. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
6. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
7. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
8. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
9. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
10. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
11. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
12. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
13. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
14. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
15. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
16. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
17. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
18. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
19. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
20. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
22. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
23. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
24. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
25. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
26. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
27. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
28. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
29. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
30. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
31. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
32. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
33. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
34. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
35. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
36. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
37. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
38. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
39. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
40. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720

Luokka 2

1. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045 
2. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
3. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
4. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
5. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
6. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
7. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
8. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
9. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
10. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
11. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
12. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
13. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
14. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
15. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
16. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
17. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
18. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
19. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
20. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
21. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
22. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
23. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
24. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
25. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
26. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
27. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
28. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
29. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
30. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
31. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
32. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
33. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
35. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
36. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
37. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
38. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
39. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
40. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428

Luokka 3

1. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
2. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038 
3. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
4. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
5. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
6. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
7. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
8. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
9. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
10. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
11. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
12. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
13. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
14. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
15. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
16. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
17. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
18. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
19. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
20. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
21. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
22. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
23. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
24. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
25. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
26. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
27. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
28. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
29. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
30. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
31. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
32. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055

Luokka 4

1. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
2. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094 
3. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
4. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
5. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
6. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
7. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
8. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
9. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
10. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
11. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
12. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
13. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
14. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
15. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
16. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
17. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
18. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
19. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
20. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
21. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
22. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
23. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
24. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
25. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
26. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
27. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
28. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
29. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
30. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
31. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
32. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029