Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 25.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
2. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
4. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
5. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
6. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
7. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
8. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
9. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
10. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
11. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
12. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
13. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
14. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
15. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
16. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
17. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
18. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
19. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
20. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
21. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
22. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
23. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
24. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
25. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
27. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
28. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
29. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
30. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
31. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
32. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
33. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
34. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
35. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
36. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
37. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
38. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
39. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
40. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
2. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060 
3. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
4. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
5. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
6. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
7. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
8. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
10. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
11. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
12. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
13. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
14. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
15. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
16. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
17. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
18. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
19. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
20. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
21. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
22. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
23. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
24. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
25. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
26. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
27. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
28. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
29. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
30. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
31. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
32. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
33. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
34. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
35. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
36. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
37. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
38. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
39. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
40. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058

Luokka 3

1. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
2. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147 
3. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
4. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
5. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
6. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
7. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
8. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
9. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
10. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
11. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
12. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
13. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
14. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
15. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
16. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
17. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
18. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
19. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
20. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
21. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
22. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
23. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
24. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
25. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
26. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
27. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
28. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
29. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
30. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
31. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
32. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146

Luokka 4

1. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
2. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438 
3. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
4. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
5. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
6. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
7. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
8. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
9. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
10. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
11. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
12. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
13. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
14. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
15. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
16. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
17. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
18. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
19. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
20. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
21. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
22. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
23. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
24. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
25. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
26. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
27. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
28. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
29. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
30. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
31. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
32. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047