Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 26.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
2. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161 
3. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
4. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
5. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
6. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
7. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
8. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
9. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
10. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
11. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
12. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
13. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
14. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
15. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
16. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
17. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
18. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
19. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
20. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
21. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
22. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
23. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
24. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
25. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
27. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
28. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
30. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
31. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
32. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
33. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
34. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
35. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
36. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
37. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
38. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
39. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
40. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300

Luokka 2

1. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
2. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035 
3. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
4. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
5. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
6. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
7. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
8. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
9. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
10. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
11. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
12. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
13. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
14. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
15. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
16. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
17. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
18. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
19. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
20. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
21. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
22. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
23. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
24. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
25. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
27. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
28. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
29. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
30. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
31. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
32. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
33. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
34. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
35. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
36. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
37. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
38. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
39. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
40. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890

Luokka 3

1. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
2. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
4. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
5. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
6. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
7. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
8. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
9. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
10. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
11. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
12. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
13. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
14. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
15. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
16. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
17. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
18. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
19. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
20. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
21. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
22. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
23. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
24. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
25. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
26. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
27. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
28. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
29. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
30. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
31. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
32. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091

Luokka 4

1. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
2. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
4. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
5. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
6. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
7. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
8. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
9. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
10. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
11. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
12. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
13. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
14. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
15. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
16. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
17. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
18. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
19. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
20. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
21. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
22. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
23. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
24. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
25. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
26. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
27. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
28. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
29. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
30. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
31. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
32. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200