Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 27.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
2. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890 
3. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
4. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
5. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
6. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
7. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
8. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
9. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
10. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
11. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
12. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
13. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
14. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
15. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
16. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
17. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
18. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
19. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
20. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
21. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
22. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
23. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
24. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
25. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
26. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
27. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
28. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
29. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
30. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
31. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
32. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
33. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
34. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
35. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
36. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
37. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
38. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
39. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
40. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428

Luokka 2

1. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
2. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
3. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068 
4. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
5. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
6. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
7. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
8. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
9. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
10. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
11. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
12. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
13. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
14. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
15. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
16. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
17. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
18. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
19. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
20. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
21. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
22. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
23. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
24. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
25. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
26. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
27. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
28. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
29. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
30. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
31. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
32. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
33. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
35. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
36. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
37. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
38. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
39. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
40. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133

Luokka 3

1. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
2. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147 
3. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
4. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
5. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
6. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
7. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
8. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
9. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
10. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
11. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
12. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
13. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
14. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
15. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
16. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
17. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
18. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
19. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
20. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
21. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
22. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
23. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
24. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
25. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
26. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
27. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
28. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
29. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
30. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
31. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
32. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209

Luokka 4

1. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
2. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
4. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
5. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
6. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
7. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
8. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
9. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
10. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
11. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
12. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
13. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
14. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
15. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
16. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
17. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
18. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
19. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
20. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
21. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
22. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
23. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
24. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
25. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
26. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
27. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
28. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
29. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
30. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
31. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
32. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200