Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 28.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060 
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
3. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
4. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
5. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
6. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
7. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
8. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
9. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
10. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
11. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
12. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
13. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
14. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
15. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
16. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
17. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
18. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
19. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
20. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
21. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
22. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
23. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
24. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
25. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
26. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
27. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
28. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
29. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
30. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
31. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
32. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
33. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
34. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
35. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
36. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
38. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
39. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
40. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086

Luokka 2

1. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
2. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478 
3. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
4. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
5. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
6. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
7. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
8. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
9. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
10. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
11. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
12. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
13. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
14. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
15. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
16. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
17. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
18. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
19. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
20. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
21. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
22. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
23. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
24. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
25. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
26. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
27. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
28. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
29. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
30. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
31. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
32. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
33. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
34. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
35. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
36. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
37. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
38. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
39. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
40. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302

Luokka 3

1. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210 
2. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
3. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
4. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
5. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
6. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
7. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
8. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
9. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
10. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
11. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
12. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
13. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
14. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
15. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
16. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
17. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
18. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
19. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
20. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
21. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
22. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
23. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
24. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
25. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
26. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
27. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
28. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
29. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
30. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
31. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
32. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065

Luokka 4

1. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
2. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
3. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207 
4. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
5. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
6. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
7. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
8. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
9. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
10. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
11. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
12. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
13. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
14. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
15. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
16. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
17. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
18. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
19. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
20. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
21. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
22. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
23. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
24. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
25. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
26. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
27. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
28. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
29. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
30. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
31. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
32. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048