Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 29.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
2. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720 
3. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
4. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
5. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
6. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
7. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
8. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
9. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
10. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
11. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
12. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
13. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
14. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
15. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
16. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
17. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
18. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
19. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
20. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
21. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
22. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
23. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
24. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
25. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
26. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
27. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
28. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
30. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
31. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
32. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
33. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
35. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
36. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
37. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
38. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
39. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
40. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
2. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
3. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206 
4. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
5. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
6. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
7. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
8. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
9. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
10. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
11. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
12. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
13. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
14. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
15. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
16. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
17. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
18. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
19. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
20. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
21. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
22. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
23. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
24. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
25. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
26. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
27. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
28. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
29. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
30. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
31. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
32. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
33. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
35. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
36. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
37. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
38. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
39. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
40. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514

Luokka 3

1. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
2. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
4. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
5. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
6. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
7. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
8. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
9. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
10. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
11. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
12. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
13. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
14. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
15. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
16. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
17. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
18. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
19. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
20. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
21. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
22. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
23. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
24. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
25. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
26. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
28. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
29. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
30. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
31. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
32. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055

Luokka 4

1. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
2. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021 
3. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
4. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
5. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
6. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
7. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
8. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
9. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
10. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
11. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
12. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
13. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
14. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
15. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
16. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
17. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
18. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
19. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
20. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
21. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
22. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
23. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
24. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
25. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
26. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
27. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
28. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
29. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
30. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
31. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
32. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200