Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.08. - 30.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 30.08.2021 / 20.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ291-300

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
2. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084 
3. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
4. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
5. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
6. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
7. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
8. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
9. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
10. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
11. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
12. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
13. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
14. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
15. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
16. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
17. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
18. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
19. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
20. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
21. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
22. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
23. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
24. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
25. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
26. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
27. enna (VRL-14704) – Jeilin Hykerrys VH19-018-0424
28. enna (VRL-14704) – Pilvenpeikko VH19-018-1045
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
30. turjake (VRL-07415) – Fame’s Shamrock VH20-029-0173
31. enna (VRL-14704) – Hiivurin Justus VH19-018-1047
32. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
33. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
34. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
35. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
36. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
37. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
38. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
39. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
40. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057

Luokka 2

1. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609 
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
3. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
4. Lissu T. (VRL-12701) – Mörkövaaran Tuhkasiipi VH16-018-1720
5. Mari H (VRL-05704) – Helmiahon Hurmahenki VH20-018-1104
6. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
7. Oresama (VRL-02753) – Erkinheimon Loppuvastus VH20-018-1057
8. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
9. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
10. Inkku R (VRL-14959) – Wynn III VH21-031-0226
11. Dee (VRL-13383) – Kolarin Kalmari VH21-018-1085
12. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
13. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
14. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
15. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
16. Inkku R (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
17. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
18. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
19. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
20. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
21. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
22. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
23. Kida (VRL-08368) – Cappamore Bearach VH21-035-0056
24. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
25. Inkku R (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
26. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
27. Mari H (VRL-05704) – Routaruusun Lumihelmi VH20-018-1097
28. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
29. Dee (VRL-13383) – Raudikon Ruutana VH21-018-1086
30. Lissu T. (VRL-12701) – Hopiavirna VH14-018-0428
31. Lissu T. (VRL-12701) – Kohtalonpilkka VH14-018-0514
32. Inkku R (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
33. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
34. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Putrid Phantasm VH17-027-0075
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
36. Oresama (VRL-02753) – Vanamo VH21-018-0336
37. enna (VRL-14704) – Vaalaman Vilmavei VH20-018-0302
38. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds King’s Pride VH21-029-0003
39. Zack (VRL-01221) – Blind Banker xx VH21-006-0162
40. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012

Luokka 3

1. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
2. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036 
3. turjake (VRL-07415) – Renaissance Hills VH20-031-0271
4. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
5. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
6. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
7. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
8. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
9. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
10. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
11. turjake (VRL-07415) – Neopolitan VH20-012-0146
12. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
13. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
14. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
15. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
16. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
17. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
18. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
19. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
20. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
21. turjake (VRL-07415) – Wellington Gold VH20-031-0270
22. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
23. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
24. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
25. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
26. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
27. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
28. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
29. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
30. turjake (VRL-07415) – Ballantine Gold VH21-031-0210
31. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
32. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209

Luokka 4

1. sonya (VRL-09386) – Vincennes v. Helmwald VH21-021-0065
2. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207 
3. Zack (VRL-01221) – Gothnica Yemn VH21-209-0001
4. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
5. Kida (VRL-08368) – Virago Midsummer Surprise VH21-011-0200
6. turjake (VRL-07415) – Grandsupreme VH20-044-0029
7. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
8. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
9. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
10. Inkku R (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
11. Tiikeri (VRL-10741) – Ewok Kassel VH21-021-0055
12. Theo (VRL-14436) – Bay Breeze Clover VH20-012-0060
13. Theo (VRL-14436) – Helmwald Honeydew VH19-011-0142
14. Inkku R (VRL-14959) – Conztanza VH21-043-0021
15. Zack (VRL-01221) – Rastayala Kaymu VH21-039-0091
16. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
17. Billy Center (VRL-02207) – Fantom Hills VH18-031-0438
18. Kida (VRL-08368) – LB Cyberqueen VH21-044-0038
19. turjake (VRL-07415) – Nox Londonkiss VH21-011-0028
20. Inkku R (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
21. felissa (VRL-04000) – Kastanjan Catch It VH21-031-0036
22. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
23. turjake (VRL-07415) – Donautane SWA VH20-044-0083
24. Zack (VRL-01221) – Nat Gade VH21-039-0089
25. sonya (VRL-09386) – Hawaii v. Helmwald VH21-021-0071
26. sonya (VRL-09386) – Farouk v. Helmwald VH21-011-0163
27. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
28. sonya (VRL-09386) – Navy Admiral v. Helmwald VH21-021-0047
29. Inkku R (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
30. turjake (VRL-07415) – Brisbane Hills VH20-031-0352
31. Veera R. (VRL-10735) – Impossible Dream VH13-056-0027
32. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101