Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 21.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ331-340

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 90 cm 40/40
2. 90 cm 40/40
3. 110 cm 40/40
4. 110 cm 40/40

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
2. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712 
3. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
4. Inkku R. (VRL-14959) – Rabanne af Linhoffe VH21-010-0024
5. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
6. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
7. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
8. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
9. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
10. Inkku R. (VRL-14959) – Hässelbro Juliette VH21-035-0079
11. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
12. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
13. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
14. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
15. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
16. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
17. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
18. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
19. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
20. turjake VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
21. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
22. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
23. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
24. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
25. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
26. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Sasha VH21-029-0143
27. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
28. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
29. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
30. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
31. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
32. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
33. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
34. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
35. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Baltazar VH21-029-0077
36. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
37. Inkku R. (VRL-14959) – V.P. Amber VH21-027-0095
38. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
39. Sussu (VRL-12636) – Sumun Sankarimieli VH21-018-0278
40. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Cuba Libre VH21-029-0297

Luokka 2

1. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
2. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Jamaique VH21-029-0162 
3. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
4. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
5. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
6. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Rakastettu VH21-018-1118
7. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Chanquentin VH21-029-0268
8. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
9. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
10. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
11. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
12. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
13. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
14. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
15. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
16. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
17. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Icarus VH21-022-0062
18. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
19. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
20. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
21. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
22. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
23. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
24. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
25. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
27. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
28. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
29. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
30. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
31. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
32. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
33. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
34. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
35. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
36. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
37. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
38. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
39. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
40. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419

Luokka 3

1. Inkku R. (VRL-14959) – Arien Scaramé VH21-029-0236
2. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
4. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
5. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
6. Inkku R. (VRL-14959) – Graznyj VH21-021-0095
7. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
8. Inkku R. (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
9. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
10. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
11. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
12. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
13. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
14. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
15. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
16. Pierre (VRL-10531) – Rowandell Liberty VH21-031-0077
17. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Tears Of Gold VH21-029-0267
18. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
19. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
20. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
22. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
23. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
24. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
25. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
26. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
27. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
28. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
29. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
30. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
31. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
32. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
33. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
34. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
35. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
36. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
37. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
38. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
39. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
40. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049

Luokka 4

1. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
2. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141 
3. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
4. Pierre (VRL-10531) – Corradina SWA VH21-044-0014
5. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
6. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
7. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
8. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
9. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
10. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
11. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
12. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
13. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
14. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
15. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
16. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
17. Pierre (VRL-10531) – Cyberpunk NBD VH21-076-0021
18. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
19. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
20. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
21. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
22. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
23. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
24. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
25. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
26. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
27. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
28. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
29. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
30. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
31. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
32. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
33. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
34. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
35. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
36. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
37. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
38. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
39. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
40. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234