Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 22.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ331-340

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 90 cm 
2. 90 cm 
3. 110 cm 
4. 110 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
2. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003 
3. Inkku R. (VRL-14959) – Rabanne af Linhoffe VH21-010-0024
4. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
5. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
6. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
7. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
8. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
9. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
10. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
11. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
12. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
13. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
14. Sussu (VRL-12636) – Sumun Sankarimieli VH21-018-0278
15. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
16. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
17. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Sasha VH21-029-0143
18. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
19. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
20. Inkku R. (VRL-14959) – Hässelbro Juliette VH21-035-0079
21. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
22. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
23. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
24. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
25. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Cuba Libre VH21-029-0297
26. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
27. Inkku R. (VRL-14959) – V.P. Amber VH21-027-0095
28. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
29. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
30. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
31. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Baltazar VH21-029-0077
32. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
33. turjake VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
34. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
35. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
36. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
37. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
38. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
39. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
40. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104

Luokka 2

1. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Icarus VH21-022-0062
2. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164 
3. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
4. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
5. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
6. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
7. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
8. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
9. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
10. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
11. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
12. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
13. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
14. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
15. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
16. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
17. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
18. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
19. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
20. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
21. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Chanquentin VH21-029-0268
22. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
23. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Rakastettu VH21-018-1118
24. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
25. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
26. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
27. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Jamaique VH21-029-0162
28. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
29. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
30. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
31. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
32. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
33. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
34. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
35. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
36. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
37. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
38. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
39. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
40. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127

Luokka 3

1. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
2. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168 
3. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Tears Of Gold VH21-029-0267
4. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
5. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
6. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
7. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
8. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
9. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
10. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
11. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
12. Pierre (VRL-10531) – Rowandell Liberty VH21-031-0077
13. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
14. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
15. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
16. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
17. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
18. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
19. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
20. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
21. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
22. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
23. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
24. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
25. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
26. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
27. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
28. Inkku R. (VRL-14959) – Arien Scaramé VH21-029-0236
29. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
30. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
31. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
32. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
33. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
34. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
35. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
36. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
37. Inkku R. (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
38. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
39. Inkku R. (VRL-14959) – Graznyj VH21-021-0095
40. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141

Luokka 4

1. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
2. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215 
3. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
4. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
5. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
6. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
7. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
8. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
10. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
11. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
12. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
13. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
14. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
15. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
16. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
17. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
18. Pierre (VRL-10531) – Cyberpunk NBD VH21-076-0021
19. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
20. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
21. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
22. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
23. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
24. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
25. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
26. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
27. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
28. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
29. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
30. Pierre (VRL-10531) – Corradina SWA VH21-044-0014
31. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
32. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
33. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
34. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
35. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
36. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
37. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
38. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
39. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
40. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168