Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 24.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ331-340

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 90 cm 
2. 90 cm 
3. 110 cm 
4. 110 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
2. turjake VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081 
3. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
4. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
5. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
6. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
7. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
8. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
9. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
10. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
11. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
12. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
13. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
14. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Sasha VH21-029-0143
15. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Baltazar VH21-029-0077
16. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
17. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Cuba Libre VH21-029-0297
18. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
19. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
20. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
21. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
22. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
23. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
24. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
25. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
27. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
28. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
29. Inkku R. (VRL-14959) – Hässelbro Juliette VH21-035-0079
30. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
31. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
32. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
33. Sussu (VRL-12636) – Sumun Sankarimieli VH21-018-0278
34. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
35. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
36. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
37. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
38. Inkku R. (VRL-14959) – V.P. Amber VH21-027-0095
39. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
40. Inkku R. (VRL-14959) – Rabanne af Linhoffe VH21-010-0024

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
2. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592 
3. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
4. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
5. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
6. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
7. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
8. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
9. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
10. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
11. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
12. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
13. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
14. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
15. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
16. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
17. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
18. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
19. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Icarus VH21-022-0062
20. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
21. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Jamaique VH21-029-0162
22. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Rakastettu VH21-018-1118
23. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
24. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
25. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
26. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
27. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Chanquentin VH21-029-0268
28. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
29. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
30. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
31. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
32. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
33. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
34. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
35. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
36. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
37. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
38. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
39. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
40. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003

Luokka 3

1. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
2. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163 
3. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
4. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
5. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
6. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
7. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
8. Inkku R. (VRL-14959) – Arien Scaramé VH21-029-0236
9. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
10. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
11. Inkku R. (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
12. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
13. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
14. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
15. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
16. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
17. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
18. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
19. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
20. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
21. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
22. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
23. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
24. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
25. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
26. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
27. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
28. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Tears Of Gold VH21-029-0267
29. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
30. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
31. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
32. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
33. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
34. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
35. Pierre (VRL-10531) – Rowandell Liberty VH21-031-0077
36. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
37. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
38. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
39. Inkku R. (VRL-14959) – Graznyj VH21-021-0095
40. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089

Luokka 4

1. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
2. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007 
3. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
4. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
5. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
6. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
7. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
8. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
9. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
10. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
11. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
12. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
13. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
14. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
15. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
16. Pierre (VRL-10531) – Corradina SWA VH21-044-0014
17. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
18. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
19. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
20. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
21. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
22. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
23. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
24. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
25. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
26. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
27. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
28. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
29. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
30. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
31. Pierre (VRL-10531) – Cyberpunk NBD VH21-076-0021
32. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
33. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
34. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
36. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
37. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
38. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
39. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
40. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003