Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 25.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ331-340

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 90 cm 
2. 90 cm 
3. 110 cm 
4. 110 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
2. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Cuba Libre VH21-029-0297 
3. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
4. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
5. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
6. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Sasha VH21-029-0143
7. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
8. Inkku R. (VRL-14959) – Rabanne af Linhoffe VH21-010-0024
9. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
10. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
11. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
12. Inkku R. (VRL-14959) – Hässelbro Juliette VH21-035-0079
13. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
14. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
15. Sussu (VRL-12636) – Sumun Sankarimieli VH21-018-0278
16. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
17. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
18. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
19. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
20. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
21. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
22. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
23. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
24. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
25. Inkku R. (VRL-14959) – V.P. Amber VH21-027-0095
26. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
27. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
28. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
29. turjake VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
30. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
31. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
32. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
33. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
34. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
35. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
36. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
37. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Baltazar VH21-029-0077
38. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
39. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
40. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
2. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042 
3. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
4. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
5. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
6. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
7. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
8. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
9. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
10. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
11. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
12. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
13. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
14. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
15. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Jamaique VH21-029-0162
16. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
17. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
18. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Chanquentin VH21-029-0268
19. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
20. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
21. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Rakastettu VH21-018-1118
22. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
23. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
24. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Icarus VH21-022-0062
25. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
26. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
27. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
28. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
29. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
30. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
31. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
32. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
33. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
34. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
35. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
36. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
37. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
38. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
39. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
40. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176

Luokka 3

1. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
2. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161 
3. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
4. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
5. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
6. Inkku R. (VRL-14959) – Arien Scaramé VH21-029-0236
7. Inkku R. (VRL-14959) – Graznyj VH21-021-0095
8. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
9. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
10. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
11. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
12. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
13. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Tears Of Gold VH21-029-0267
14. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
15. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
16. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
17. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
18. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
19. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
20. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
22. Pierre (VRL-10531) – Rowandell Liberty VH21-031-0077
23. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
24. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
25. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
26. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
27. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
28. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
29. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
30. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
31. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
32. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
33. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
34. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
35. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
36. Inkku R. (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
37. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
38. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
39. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
40. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083

Luokka 4

1. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
2. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134 
3. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
4. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
5. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
6. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
7. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
8. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
9. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
10. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
11. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
12. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
13. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
14. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
15. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
16. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
17. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
18. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
19. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
20. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
21. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
22. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
23. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
24. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
25. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
26. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
27. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
28. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
29. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
30. Pierre (VRL-10531) – Corradina SWA VH21-044-0014
31. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
32. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
33. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
34. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
35. Pierre (VRL-10531) – Cyberpunk NBD VH21-076-0021
36. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
37. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
38. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
39. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
40. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011