Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 27.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ331-340

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 90 cm 
2. 90 cm 
3. 110 cm 
4. 110 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Baltazar VH21-029-0077
2. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182 
3. Inkku R. (VRL-14959) – Hässelbro Juliette VH21-035-0079
4. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
5. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
6. Inkku R. (VRL-14959) – Rabanne af Linhoffe VH21-010-0024
7. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Cuba Libre VH21-029-0297
8. Inkku R. (VRL-14959) – V.P. Amber VH21-027-0095
9. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
10. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
11. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
12. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
13. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
14. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
15. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
16. Sussu (VRL-12636) – Sumun Sankarimieli VH21-018-0278
17. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
18. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
19. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Sasha VH21-029-0143
20. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
21. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
22. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
23. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
24. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
25. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
26. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
27. turjake VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
28. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
29. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
30. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
31. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
32. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
33. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
34. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
35. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
36. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
37. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
38. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
39. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
40. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
2. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271 
3. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
4. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
5. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
6. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
7. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Chanquentin VH21-029-0268
8. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
9. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
10. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
11. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
12. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
13. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
14. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
15. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081
16. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Icarus VH21-022-0062
17. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
18. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
19. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
20. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
21. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
22. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
23. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
24. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
25. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
26. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
27. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
28. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
29. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
30. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Jamaique VH21-029-0162
31. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
32. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
33. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
34. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
35. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
36. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
37. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
38. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
39. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Rakastettu VH21-018-1118
40. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182

Luokka 3

1. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
2. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386 
3. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
4. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
5. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
6. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
7. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Tears Of Gold VH21-029-0267
8. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
9. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
10. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
11. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
12. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
13. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
14. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
15. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
16. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
17. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
18. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
19. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
20. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
21. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
22. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
23. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
24. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
25. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
26. Inkku R. (VRL-14959) – Graznyj VH21-021-0095
27. Inkku R. (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
28. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
29. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
30. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
31. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
32. Inkku R. (VRL-14959) – Arien Scaramé VH21-029-0236
33. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
34. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
35. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
36. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
38. Pierre (VRL-10531) – Rowandell Liberty VH21-031-0077
39. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
40. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234

Luokka 4

1. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
2. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011 
3. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
4. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
5. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
6. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
7. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
8. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
9. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
10. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
11. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
12. Pierre (VRL-10531) – Corradina SWA VH21-044-0014
13. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
14. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
15. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
16. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
17. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
18. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
19. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
20. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
21. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
22. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
23. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
24. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
25. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
26. Pierre (VRL-10531) – Cyberpunk NBD VH21-076-0021
27. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
28. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
29. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
30. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
31. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
32. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
33. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
34. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
35. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
36. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
37. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
38. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
39. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
40. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141