Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 28.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ331-340

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 90 cm 
2. 90 cm 
3. 110 cm 
4. 110 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042
2. turjake VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081 
3. Inkku R. (VRL-14959) – Tammewydd Dai VH21-026-0062
4. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
5. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
6. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
7. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
8. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
9. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
10. Inkku R. (VRL-14959) – V.P. Amber VH21-027-0095
11. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
12. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
13. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
14. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
15. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Cuba Libre VH21-029-0297
16. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
17. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
18. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
19. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
20. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
21. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
22. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
23. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
24. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
25. Sussu (VRL-12636) – Sumun Sankarimieli VH21-018-0278
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
27. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
28. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Sasha VH21-029-0143
29. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
30. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
31. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
32. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
33. Inkku R. (VRL-14959) – Rabanne af Linhoffe VH21-010-0024
34. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
35. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Baltazar VH21-029-0077
36. Inkku R. (VRL-14959) – Hässelbro Juliette VH21-035-0079
37. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
38. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
39. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
40. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088

Luokka 2

1. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
2. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Gréine VH21-035-0042 
3. Kida (VRL-08368) – Kastehelmen Valloittava VH21-018-0271
4. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
5. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
6. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
7. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
8. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
9. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Muriel VH19-035-0085
10. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
11. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
12. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Icarus VH21-022-0062
13. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
14. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
15. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
16. Naella (VRL-12320) – Sycamore Real Bad VH21-029-0176
17. Tiikeri (VRL-10741) – Syyn Nollatoleranssi VH21-018-0749
18. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
19. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Rakastettu VH21-018-1118
20. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
21. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
22. Viivi (VRL-08852) – Rafaeela VH21-060-0007
23. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Chanquentin VH21-029-0268
24. Miltsu (VRL-05564) – Kaunon Hyrräävä VH16-018-0419
25. Naella (VRL-12320) – Mustelilja VH21-018-0695
26. Naella (VRL-12320) – Mangovian Valtteri VH21-018-0712
27. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
28. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
29. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
30. Miltsu (VRL-05564) – Bamboozle VH13-027-0182
31. Naella (VRL-12320) – Syyn Kallopelikarnevaali VH21-018-0713
32. Miltsu (VRL-05564) – Eternal ZT VH13-092-0003
33. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
34. Miltsu (VRL-05564) – Jafar Rewa ox VH16-003-0001
35. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
36. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
37. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
38. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Jamaique VH21-029-0162
39. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
40. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Mexico VH21-029-0081

Luokka 3

1. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
2. Pierre (VRL-10531) – Rowandell Liberty VH21-031-0077 
3. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
4. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
5. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
6. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
7. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
8. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
9. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
10. Inkku R. (VRL-14959) – Graznyj VH21-021-0095
11. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
12. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
13. Inkku R. (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
14. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
15. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
16. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
17. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
18. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
19. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
20. turjake (VRL-07415) – Wolkenhof Dulcinia VH21-029-0161
21. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
22. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
23. Inkku R. (VRL-14959) – Arien Scaramé VH21-029-0236
24. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
25. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
26. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
27. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
28. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
29. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
30. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
31. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
32. turjake (VRL-07415) – Blumenfelds Tears Of Gold VH21-029-0267
33. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
34. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
35. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
36. turjake (VRL-07415) – Chili Nuggets Wau VH21-029-0136
37. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
38. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
39. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
40. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135

Luokka 4

1. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
2. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011 
3. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
4. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
5. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
6. Kida (VRL-08368) – Marauder VH21-027-0049
7. Pierre (VRL-10531) – Corradina SWA VH21-044-0014
8. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
9. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
10. Miltsu (VRL-05564) – Yeinita Ree VH20-001-0071
11. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
12. Miltsu (VRL-05564) – Onnenkengän Tilly VH14-027-0163
13. Zack (VRL-01221) – Tapad Yemn VH21-039-0093
14. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
15. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
16. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
17. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
18. Zack (VRL-01221) – Zorah Magdaros di Sierra VH21-015-0007
19. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
20. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
21. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
22. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
23. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
24. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
25. Kida (VRL-08368) – Clooney Clown VH21-027-0052
26. Kida (VRL-08368) – Gobstone VH21-027-0050
27. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
28. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
29. Zack (VRL-01221) – Zastana Yemn VH21-083-0012
30. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
31. Miltsu (VRL-05564) – Domingo VH16-100-0003
32. Kida (VRL-08368) – Somerset Kilronan VH21-027-0051
33. turjake (VRL-07415) – Maywood Cabochard VH21-029-0215
34. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
35. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Polttava VH21-018-0774
36. Miltsu (VRL-05564) – Mörkövaaran Lakuisa VH16-018-0386
37. Pierre (VRL-10531) – Cyberpunk NBD VH21-076-0021
38. Sussu (VRL-12636) – Saarnion Taivastanssija VH19-018-0999
39. Naella (VRL-12320) – Brandubh Scothchorcra VH21-069-0006
40. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029