Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 01.10. - 10.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 08.10.2021 / 30.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ341-350

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 100 cm 
2. 100 cm 
3. 120 cm 
4. 120 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003
2. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005 
3. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
4. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
5. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
6. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
7. Zack (VRL-01221) – Qualicho Luna VH21-083-0003
8. Serena (VRL-09334) – Hattarasade VH19-018-1050
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
10. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
11. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
12. Sussu (VRL-12636) – Naurava Kulkuri VH18-018-1497
13. Pierre (VRL-10531) – Cryostasis Prime VH20-011-0294
14. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
15. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
16. Sussu (VRL-12636) – Riimuvaaran Surusydän VH18-018-1960
17. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
18. Pierre (VRL-10531) – Phaidia Prime VH21-012-0052
19. Sussu (VRL-12636) – Undercover Meriadoc VH18-026-0091
20. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
21. Tiikeri (VRL-10741) – Unohdettu Elämä VH21-018-0746
22. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
23. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
24. Serena (VRL-09334) – Sotamaalauksen Puolijumala VH19-018-1006
25. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
26. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
27. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
28. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
29. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
30. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
31. Tiikeri (VRL-10741) – Mein Falke VH21-011-0309
32. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
33. Tiikeri (VRL-10741) – Maailmanparantaja VH21-018-0745
34. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
35. Kida (VRL-08368) – Celbridge Aoife VH21-035-0061
36. Serena (VRL-09334) – Kaunon Hielmoija VH18-018-1516
37. Sussu (VRL-12636) – Elohiljan Tuiskutyrmäys VH18-018-1609
38. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060
39. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
40. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743

Luokka 2

1. Kida (VRL-08368) – Blackrock Lochlann VH21-035-0058
2. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748 
3. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
4. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
5. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
6. Kida (VRL-08368) – Celbridge Aoife VH21-035-0061
7. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
8. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
9. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
10. Tiikeri (VRL-10741) – Maailmanparantaja VH21-018-0745
11. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
12. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
13. Serena (VRL-09334) – Sotamaalauksen Puolijumala VH19-018-1006
14. Sussu (VRL-12636) – Jean Harlow de Winter VH18-029-0116
15. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
16. Pierre (VRL-10531) – LB Phenomena VH20-048-0044
17. Sussu (VRL-12636) – Tiwilip VH19-026-0033
18. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004
19. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
20. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
21. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
22. Serena (VRL-09334) – Hattarasade VH19-018-1050
23. Tiikeri (VRL-10741) – Mein Falke VH21-011-0309
24. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
25. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
26. Serena (VRL-09334) – Kaunon Hielmoija VH18-018-1516
27. Sussu (VRL-12636) – Ponipalleron Helheim VH18-018-0435
28. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
29. Sussu (VRL-12636) – Cintilar de Cinábrio VH21-082-0001
30. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
31. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
32. Nintsu (VRL-01851) – Grimaldo VH19-023-0066
33. Tiikeri (VRL-10741) – Unohdettu Elämä VH21-018-0746
34. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
35. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
36. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkinälaakson Banaanihöyhen VH20-018-0481
37. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
38. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
39. Kida (VRL-08368) – Limerick Deaglán VH21-035-0057
40. Kida (VRL-08368) – Glenfarne Clodagh VH21-035-0060

Luokka 3

1. Comber (VRL-14892) – Elmo IV VH21-012-0010
2. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004 
3. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
4. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
5. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
6. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
7. Serena (VRL-09334) – Sierra Sleeping With Lions VH20-031-0345
8. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070
9. Inkku R. (VRL-14959) – Arien Scaramé VH21-029-0236
10. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
11. Pölhö (VRL-01436) – Jazzdemon Lumos VH21-006-0131
12. Nintsu (VRL-01851) – Sir Raymond MPB VH18-023-0027
13. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
14. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
15. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
16. Sacrificial (VRL-01272) – Coritani VH18-011-0016
17. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
18. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
19. Nintsu (VRL-01851) – No Pain No Gain MPB VH18-023-0022
20. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
21. Sussu (VRL-12636) – Imperial Tsunami Solo VH14-031-0842
22. Sussu (VRL-12636) – Mixed Hawkeye VH21-048-0055
23. Lissu T. (VRL-12701) – Säkkikuvitelmatar VH20-018-0706
24. Inkku R. (VRL-14959) – Werwhelming CW VH19-011-0237
25. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
26. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
27. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
28. Comber (VRL-14892) – Hattins Solo VH17-029-0070
29. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
30. Sacrificial (VRL-01272) – Corazon VH18-011-0017
31. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
32. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
33. Inkku R. (VRL-14959) – Graznyj VH21-021-0095
34. Nintsu (VRL-01851) – Jonayla MPB VH18-023-0030
35. Comber (VRL-14892) – Tangerine VH21-029-0015
36. Comber (VRL-14892) – Liden Lonnell VH21-077-0003
37. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
38. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
39. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
40. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086

Luokka 4

1. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
2. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
3. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234 
4. Nintsu (VRL-01851) – D’Arthur MPB VH19-023-0056
5. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
6. Sacrificial (VRL-01272) – Mortal Instrument PB VH21-011-0320
7. Sacrificial (VRL-01272) – Redwall Roussanne VH21-044-0068
8. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
9. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
10. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
11. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
12. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
13. Inkku R. (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
14. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
15. Nintsu (VRL-01851) – Roquefort MPB VH20-023-0023
16. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
17. Inkku R. (VRL-14959) – Wimmattu Wiljami VH21-018-0996
18. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
19. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
20. Sacrificial (VRL-01272) – Dark Mark PB VH21-044-0066
21. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
22. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
23. Comber (VRL-14892) – Hattins Solo VH17-029-0070
24. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
25. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
26. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055
27. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
28. Comber (VRL-14892) – Tangerine VH21-029-0015
29. Sussu (VRL-12636) – Mixed Hawkeye VH21-048-0055
30. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
31. Inkku R. (VRL-14959) – Kesäyön Auroora VH21-018-0801
32. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
33. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070
34. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
35. Comber (VRL-14892) – Liden Lonnell VH21-077-0003
36. Serena (VRL-09334) – Sierra Sleeping With Lions VH20-031-0345
37. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
38. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
39. Comber (VRL-14892) – Elmo IV VH21-012-0010
40. Sussu (VRL-12636) – Imperial Tsunami Solo VH14-031-0842