Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 23.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ351-360

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 100 cm 
2. 100 cm 
3. 120 cm 
4. 120 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
2. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040 
3. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003
4. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
5. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
6. Ireth (VRL-03777) – Seppäjärven Raita VH17-018-1460
7. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
8. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
9. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
10. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
11. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
12. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
13. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
14. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
15. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
16. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
17. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
18. Ireth (VRL-03777) – Kimez ’B VH17-001-0063
19. Ireth (VRL-03777) – Syrjän Pilkuntarkka VH17-018-1273
20. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
21. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
22. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
23. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772
24. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
25. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273
26. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
27. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
28. Ireth (VRL-03777) – Turmeltajan Vinhakas VH17-018-1349
29. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
30. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
31. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
32. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
33. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
34. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
35. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327
36. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
38. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
39. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
40. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021

Luokka 2

1. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
2. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021 
3. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772
4. Ireth (VRL-03777) – Rakja BRA VH14-001-0074
5. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
6. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
7. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
8. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
9. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
10. Ireth (VRL-03777) – DD Yekaterina VH14-001-0043
11. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
12. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
13. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
14. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
15. Ireth (VRL-03777) – Yujara ’B VH17-001-0064
16. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
17. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
18. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
19. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
20. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
21. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
22. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
23. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
24. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004
25. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
26. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
27. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327
28. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
29. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
30. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
31. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
32. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
33. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
34. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
35. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
36. Ireth (VRL-03777) – Primir ’B VH17-001-0062
37. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
38. Nintsu (VRL-01851) – Nefernefernefer MPB VH19-023-0032
39. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
40. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273

Luokka 3

1. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135 
2. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
3. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
4. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
5. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
6. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
7. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
8. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
9. Nintsu (VRL-01851) – Illyria MPB VH17-023-0090
10. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
11. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
12. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
13. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
14. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
15. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
16. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005
17. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
18. Inkku R. (VRL-14959) – Iberia VH21-013-0043
19. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
20. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
21. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
22. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
23. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
24. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
25. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049
26. Nintsu (VRL-01851) – Well it’s Yellow MPB VH17-023-0089
27. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
28. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034
29. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
30. Nintsu (VRL-01851) – Miss Death MPB VH18-023-0013
31. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
32. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086

Luokka 4

1. Nintsu (VRL-01851) – What Money MPB VH17-023-0075
2. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141 
3. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
4. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
5. Inkku R. (VRL-14959) – Reelika VH21-077-0021
6. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
7. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
8. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
9. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
10. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
11. Inkku R. (VRL-14959) – Bizarre Rouge VH21-121-0046
12. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
13. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
14. Nintsu (VRL-01851) – Keani MPB VH17-023-0082
15. Inkku R. (VRL-14959) – Betesdja VH21-039-0107
16. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
17. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
18. Inkku R. (VRL-14959) – Ma Cherié VH21-121-0049
19. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
20. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
21. Nintsu (VRL-01851) – Dodged the Bullet MPB VH17-023-0095
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
23. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
24. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
25. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
26. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
27. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
28. Dee (VRL-13383) – Catchup Clue VH21-021-0132
29. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
30. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
31. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
32. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034