Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 26.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ351-360

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 100 cm 
2. 100 cm 
3. 120 cm 
4. 120 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
2. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534 
3. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003
4. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
5. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
6. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
7. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
8. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
9. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772
10. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
11. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
12. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
13. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
14. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
15. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
16. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273
17. Ireth (VRL-03777) – Kimez ’B VH17-001-0063
18. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
19. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327
20. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
21. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
22. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
23. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
24. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
25. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
27. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
28. Ireth (VRL-03777) – Syrjän Pilkuntarkka VH17-018-1273
29. Ireth (VRL-03777) – Seppäjärven Raita VH17-018-1460
30. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
31. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
32. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
33. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
34. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
35. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
36. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
37. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
38. Ireth (VRL-03777) – Turmeltajan Vinhakas VH17-018-1349
39. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
40. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
2. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089 
3. Ireth (VRL-03777) – Primir ’B VH17-001-0062
4. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
5. Ireth (VRL-03777) – Yujara ’B VH17-001-0064
6. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
7. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
8. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
9. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
10. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
11. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
12. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
13. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004
14. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772
15. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
16. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
17. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
18. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
19. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
20. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
21. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
22. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
23. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
24. Nintsu (VRL-01851) – Nefernefernefer MPB VH19-023-0032
25. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
26. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
27. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
28. Ireth (VRL-03777) – Rakja BRA VH14-001-0074
29. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
30. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
31. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
32. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
33. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
34. Ireth (VRL-03777) – DD Yekaterina VH14-001-0043
35. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327
36. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
37. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
38. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
39. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273
40. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270

Luokka 3

1. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
2. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049 
3. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
4. Nintsu (VRL-01851) – Illyria MPB VH17-023-0090
5. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
6. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
7. Nintsu (VRL-01851) – Miss Death MPB VH18-023-0013
8. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
9. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
10. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
11. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
12. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
13. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
14. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
15. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
16. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
17. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005
18. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
19. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
20. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
21. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
22. Inkku R. (VRL-14959) – Iberia VH21-013-0043
23. Nintsu (VRL-01851) – Well it’s Yellow MPB VH17-023-0089
24. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
25. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
26. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
27. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
28. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
30. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
31. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
32. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038

Luokka 4

1. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207 
3. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
4. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
5. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
6. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
7. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
8. Inkku R. (VRL-14959) – Ma Cherié VH21-121-0049
9. Nintsu (VRL-01851) – Keani MPB VH17-023-0082
10. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
11. Nintsu (VRL-01851) – What Money MPB VH17-023-0075
12. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
13. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034
14. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
15. Inkku R. (VRL-14959) – Reelika VH21-077-0021
16. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
17. Nintsu (VRL-01851) – Dodged the Bullet MPB VH17-023-0095
18. Dee (VRL-13383) – Catchup Clue VH21-021-0132
19. Inkku R. (VRL-14959) – Betesdja VH21-039-0107
20. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
21. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
22. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
23. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
24. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
25. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
26. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
27. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
28. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
29. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
30. Inkku R. (VRL-14959) – Bizarre Rouge VH21-121-0046
31. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
32. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135