Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 28.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ351-360

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 100 cm 
2. 100 cm 
3. 120 cm 
4. 120 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
2. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103 
3. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772
4. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
5. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
6. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
7. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
8. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
9. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
10. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
11. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
12. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
13. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
14. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
15. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
16. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
17. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
18. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
19. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
20. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
21. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
23. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
24. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
25. Ireth (VRL-03777) – Kimez ’B VH17-001-0063
26. Ireth (VRL-03777) – Seppäjärven Raita VH17-018-1460
27. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
28. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
29. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273
30. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
31. Ireth (VRL-03777) – Turmeltajan Vinhakas VH17-018-1349
32. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
33. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
34. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
35. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
36. Ireth (VRL-03777) – Syrjän Pilkuntarkka VH17-018-1273
37. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003
38. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
39. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
40. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
2. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089 
3. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
4. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
5. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
6. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
7. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
8. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
9. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
10. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
11. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
12. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
13. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772
14. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
15. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
16. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
17. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
18. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
19. Ireth (VRL-03777) – DD Yekaterina VH14-001-0043
20. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
21. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
22. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
23. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
24. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004
25. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
26. Ireth (VRL-03777) – Rakja BRA VH14-001-0074
27. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
28. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
29. Ireth (VRL-03777) – Yujara ’B VH17-001-0064
30. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
31. Nintsu (VRL-01851) – Nefernefernefer MPB VH19-023-0032
32. Ireth (VRL-03777) – Primir ’B VH17-001-0062
33. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
34. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
35. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327
36. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
37. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
38. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
39. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
40. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273

Luokka 3

1. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
2. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234 
3. Nintsu (VRL-01851) – Miss Death MPB VH18-023-0013
4. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
5. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049
6. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
7. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
8. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
9. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
10. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
11. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034
12. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
13. Nintsu (VRL-01851) – Well it’s Yellow MPB VH17-023-0089
14. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
15. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
16. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
17. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
18. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
19. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
20. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
21. Inkku R. (VRL-14959) – Iberia VH21-013-0043
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
23. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
24. Nintsu (VRL-01851) – Illyria MPB VH17-023-0090
25. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
26. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
27. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
28. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005
29. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
30. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
31. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
32. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086

Luokka 4

1. Nintsu (VRL-01851) – Dodged the Bullet MPB VH17-023-0095
2. Nintsu (VRL-01851) – Keani MPB VH17-023-0082 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
4. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
5. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
6. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
7. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
8. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
9. Inkku R. (VRL-14959) – Ma Cherié VH21-121-0049
10. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
11. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
12. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
13. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034
14. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
15. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
16. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
17. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
18. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
19. Nintsu (VRL-01851) – What Money MPB VH17-023-0075
20. Inkku R. (VRL-14959) – Bizarre Rouge VH21-121-0046
21. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
22. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
23. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
24. Dee (VRL-13383) – Catchup Clue VH21-021-0132
25. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
26. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
27. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
28. Inkku R. (VRL-14959) – Betesdja VH21-039-0107
29. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
30. Inkku R. (VRL-14959) – Reelika VH21-077-0021
31. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
32. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136