Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.09. - 30.09.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 30.09.2021 / 20.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ351-360

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 100 cm 
2. 100 cm 
3. 120 cm 
4. 120 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Ireth (VRL-03777) – Turmeltajan Vinhakas VH17-018-1349
2. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104 
3. Nintsu (VRL-01851) – Supermoon MPB VH20-023-0003
4. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
5. Ireth (VRL-03777) – Seppäjärven Raita VH17-018-1460
6. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
7. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
8. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
9. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
10. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
11. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
12. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
13. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
14. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
15. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
16. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
17. Ireth (VRL-03777) – Syrjän Pilkuntarkka VH17-018-1273
18. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
19. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
20. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
21. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273
22. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
23. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
24. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
25. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
26. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772
27. Nintsu (VRL-01851) – Lion King MPB VH20-023-0006
28. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
29. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
30. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
31. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
32. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
33. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
34. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
35. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
36. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
37. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
38. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
39. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327
40. Ireth (VRL-03777) – Kimez ’B VH17-001-0063

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
2. Lea M. (VRL-13652) – White Aurora VH16-031-0772 
3. Kida (VRL-08368) – Vähäpellon Lapinpeikko VH21-018-0273
4. Lea M. (VRL-13652) – Fiktion Ajattara VH14-018-0874
5. Dee (VRL-13383) – Syrjän Tohveli VH21-018-1134
6. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
7. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
8. Ireth (VRL-03777) – Primir ’B VH17-001-0062
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
10. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Gold Coast VH21-023-0046
11. Kida (VRL-08368) – Syyn Surunsuukko VH21-018-0272
12. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
13. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
14. Mari H (VRL-05704) – Kaamosjatsi VH21-018-0103
15. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Ciara VH20-035-0193
16. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Honeypie VH21-013-0021
17. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
18. Dee (VRL-13383) – Katveen Metsäpalo VH21-018-1123
19. Nintsu (VRL-01851) – Nefernefernefer MPB VH19-023-0032
20. Zack (VRL-01221) – Vignetta x VH20-034-0038
21. Disa (VRL-03335) – Fiosrach Morag VH18-035-0104
22. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
23. Laura (VRL-11124) – Luodon Alysande VH21-029-0223
24. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
25. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
26. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
27. Nintsu (VRL-01851) – Hailstorm MPB VH20-023-0021
28. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
29. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
30. Dee (VRL-13383) – Mixedin Villiruusu VH21-018-1127
31. Lea M. (VRL-13652) – Lean Bossa Nova VH18-018-1327
32. Ireth (VRL-03777) – Rakja BRA VH14-001-0074
33. Nintsu (VRL-01851) – Rhedor The Rhenator MPB VH20-023-0022
34. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Damned VH21-027-0048
35. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Houreuni VH21-018-0592
36. Nintsu (VRL-01851) – Made at Night MPB VH20-023-0004
37. Tiikeri (VRL-10741) – Hämyluola VH21-018-0289
38. Ireth (VRL-03777) – DD Yekaterina VH14-001-0043
39. Inkku R. (VRL-14959) – Rutjankosken Ajattara VH21-018-1152
40. Ireth (VRL-03777) – Yujara ’B VH17-001-0064

Luokka 3

1. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
2. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086 
3. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
4. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
5. Inkku R. (VRL-14959) – Iberia VH21-013-0043
6. Nintsu (VRL-01851) – Miss Death MPB VH18-023-0013
7. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
8. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
9. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
10. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
11. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
12. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
13. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
14. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
15. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049
16. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005
17. Nintsu (VRL-01851) – Magica De Spell MPB VH20-023-0001
18. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
19. Nintsu (VRL-01851) – Illyria MPB VH17-023-0090
20. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
21. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
22. Dee (VRL-13383) – Dream Gradient VH21-021-0134
23. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
24. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
25. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034
26. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
27. Nintsu (VRL-01851) – Well it’s Yellow MPB VH17-023-0089
28. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
29. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
30. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
31. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
32. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147

Luokka 4

1. Disa (VRL-03335) – Olympia London VH21-011-0291
2. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234 
3. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
4. Dee (VRL-13383) – Catchup Clue VH21-021-0132
5. Nintsu (VRL-01851) – Like Gold MPB VH19-023-0057
6. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
7. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
8. Inkku R. (VRL-14959) – Betesdja VH21-039-0107
9. Inkku R. (VRL-14959) – Ma Cherié VH21-121-0049
10. Disa (VRL-03335) – Court of Appeal x VH16-034-0034
11. Dee (VRL-13383) – Nightmare Verdict VH21-021-0135
12. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
13. Nintsu (VRL-01851) – Keani MPB VH17-023-0082
14. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
15. Inkku R. (VRL-14959) – Bizarre Rouge VH21-121-0046
16. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
17. Nintsu (VRL-01851) – What Money MPB VH17-023-0075
18. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
19. Inkku R. (VRL-14959) – Reelika VH21-077-0021
20. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
21. Nintsu (VRL-01851) – Dodged the Bullet MPB VH17-023-0095
22. Kida (VRL-08368) – Spurhill Castle Lily VH21-029-0147
23. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
24. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
25. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
26. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
27. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
28. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
29. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
30. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
31. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
32. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183