Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 11.10. - 20.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 12.10.2021 / 10.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ361-370

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
2. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
4. Miltsu (VRL-05564) – Aidan Rocky Rai VH16-035-0004
5. Miltsu (VRL-05564) – Ryövärintytär VH16-018-0049
6. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
7. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
8. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
9. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
10. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
11. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
12. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
13. Miltsu (VRL-05564) – Wieland DHF VH16-061-0001
14. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
15. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
16. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
17. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
18. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
19. Inkku R. (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
20. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
21. Dee (VRL-13383) – Mollister VH21-018-1192
22. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
23. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
24. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
25. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
26. Zack (VRL-01221) – Jashida Rewa ox VH21-003-0141
27. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
28. Inkku R. (VRL-14959) – Kesäyön Auroora VH21-018-0801
29. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
30. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
31. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
32. Miltsu (VRL-05564) – Arcadia Atlantic VH18-059-0039
33. Inkku R. (VRL-14959) – Wimmattu Wiljami VH21-018-0996
34. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
35. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
36. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
37. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
38. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
39. Dee (VRL-13383) – Kelmeri VH21-018-1193
40. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300

Luokka 2

1. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
2. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
3. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595 
4. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
5. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
6. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
7. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
8. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
9. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
10. Dee (VRL-13383) – Mollister VH21-018-1192
11. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
12. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
13. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
14. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
15. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
16. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
17. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
18. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
19. Miltsu (VRL-05564) – Arcadia Atlantic VH18-059-0039
20. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
21. Miltsu (VRL-05564) – Ryövärintytär VH16-018-0049
22. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
23. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
24. Miltsu (VRL-05564) – Wieland DHF VH16-061-0001
25. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
26. Dee (VRL-13383) – Kelmeri VH21-018-1193
27. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
28. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
30. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
31. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
32. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
33. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
34. Miltsu (VRL-05564) – Aidan Rocky Rai VH16-035-0004
35. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
36. Zack (VRL-01221) – Jashida Rewa ox VH21-003-0141
37. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
38. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
39. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
40. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037

Luokka 3

1. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
2. Sacrificial (VRL-01272) – Corazon VH18-011-0017
3. Miltsu (VRL-05564) – The Last Dream VH18-202-0037 
4. Ireth (VRL-03777) – Sierra Hellshock VH18-044-0110
5. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
6. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
7. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
8. Serena (VRL-09334) – Dragon Says Rawr VH19-209-0013
9. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
10. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070
11. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
12. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
13. Sacrificial (VRL-01272) – Redwall Roussanne VH21-044-0068
14. Sacrificial (VRL-01272) – Coritani VH18-011-0016
15. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
16. Ireth (VRL-03777) – Priton Annie VH18-039-0087
17. Serena (VRL-09334) – Nox Once In A Faeriemoon VH19-031-0299
18. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
19. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
20. Miltsu (VRL-05564) – D.E. Zkolacz VH17-039-0012
21. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
22. Inkku R. (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
23. Inkku R. (VRL-14959) – Little Lady HAH VH21-077-0022
24. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
25. Miltsu (VRL-05564) – Wenig Übrig VH18-048-0034
26. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
27. Inkku R. (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
28. Inkku R. (VRL-14959) – Bluebird Poem VH21-031-0224
29. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
30. Ireth (VRL-03777) – Piekny Vanda ABG VH14-039-0041
31. Miltsu (VRL-05564) – Meltdown Kern VH15-012-0656
32. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
33. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004

Luokka 4

1. Miltsu (VRL-05564) – The Last Dream VH18-202-0037
2. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070 
3. Inkku R. (VRL-14959) – Dreamcatcher HAH VH21-031-0293
4. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
5. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
6. Miltsu (VRL-05564) – D.E. Zkolacz VH17-039-0012
7. Sacrificial (VRL-01272) – Mortal Instrument PB VH21-011-0320
8. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
9. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
10. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
11. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
12. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
13. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
14. Inkku R. (VRL-14959) – Cha Cha Cha VH21-031-0225
15. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
16. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
17. Sacrificial (VRL-01272) – Kimaira PB VH21-011-0327
18. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
19. Ireth (VRL-03777) – Sierra Hellshock VH18-044-0110
20. Serena (VRL-09334) – Nox Once In A Faeriemoon VH19-031-0299
21. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
22. Inkku R. (VRL-14959) – Marlenka VH21-275-0003
23. Serena (VRL-09334) – Dragon Says Rawr VH19-209-0013
24. Ireth (VRL-03777) – Piekny Vanda ABG VH14-039-0041
25. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
26. Ireth (VRL-03777) – Priton Annie VH18-039-0087
27. Miltsu (VRL-05564) – Meltdown Kern VH15-012-0656
28. Inkku R. (VRL-14959) – Chronologically Divine VH21-043-0026
29. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
30. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
31. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
32. Miltsu (VRL-05564) – Wenig Übrig VH18-048-0034
33. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021