Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 11.10. - 20.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 13.10.2021 / 10.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ361-370

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234 
2. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
3. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
4. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
5. Miltsu (VRL-05564) – Arcadia Atlantic VH18-059-0039
6. Inkku R. (VRL-14959) – Wimmattu Wiljami VH21-018-0996
7. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
8. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
9. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
10. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
11. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
12. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
13. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
14. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
15. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
16. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
17. Miltsu (VRL-05564) – Aidan Rocky Rai VH16-035-0004
18. Dee (VRL-13383) – Kelmeri VH21-018-1193
19. Dee (VRL-13383) – Mollister VH21-018-1192
20. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
21. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
22. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
23. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
24. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
25. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
26. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
27. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
28. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
29. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
30. Zack (VRL-01221) – Jashida Rewa ox VH21-003-0141
31. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
32. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
33. Miltsu (VRL-05564) – Ryövärintytär VH16-018-0049
34. Miltsu (VRL-05564) – Wieland DHF VH16-061-0001
35. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
36. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
37. Inkku R. (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
38. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
39. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
40. Inkku R. (VRL-14959) – Kesäyön Auroora VH21-018-0801

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
2. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064 
3. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
4. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
5. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
6. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
7. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
8. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
9. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
10. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
11. Zack (VRL-01221) – Jashida Rewa ox VH21-003-0141
12. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
13. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
14. Miltsu (VRL-05564) – Arcadia Atlantic VH18-059-0039
15. Dee (VRL-13383) – Kelmeri VH21-018-1193
16. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
17. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
18. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
19. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
20. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
21. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
22. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
23. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
24. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
25. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
26. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
27. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
28. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
29. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
30. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
31. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
32. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
33. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
34. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
35. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237
36. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
37. Miltsu (VRL-05564) – Wieland DHF VH16-061-0001
38. Miltsu (VRL-05564) – Ryövärintytär VH16-018-0049
39. Miltsu (VRL-05564) – Aidan Rocky Rai VH16-035-0004
40. Dee (VRL-13383) – Mollister VH21-018-1192

Luokka 3

1. Sacrificial (VRL-01272) – Corazon VH18-011-0017
2. Sacrificial (VRL-01272) – Coritani VH18-011-0016
3. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070 
4. Miltsu (VRL-05564) – Wenig Übrig VH18-048-0034
5. Sacrificial (VRL-01272) – Redwall Roussanne VH21-044-0068
6. Inkku R. (VRL-14959) – Bluebird Poem VH21-031-0224
7. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
8. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
9. Inkku R. (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
10. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
11. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
12. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
13. Serena (VRL-09334) – Nox Once In A Faeriemoon VH19-031-0299
14. Miltsu (VRL-05564) – Meltdown Kern VH15-012-0656
15. Ireth (VRL-03777) – Piekny Vanda ABG VH14-039-0041
16. Miltsu (VRL-05564) – D.E. Zkolacz VH17-039-0012
17. Ireth (VRL-03777) – Sierra Hellshock VH18-044-0110
18. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
19. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
20. Ireth (VRL-03777) – Priton Annie VH18-039-0087
21. Serena (VRL-09334) – Dragon Says Rawr VH19-209-0013
22. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
23. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
24. Miltsu (VRL-05564) – The Last Dream VH18-202-0037
25. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
26. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
27. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
28. Inkku R. (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
29. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
30. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
31. Inkku R. (VRL-14959) – Little Lady HAH VH21-077-0022
32. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
33. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044

Luokka 4

1. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
2. Inkku R. (VRL-14959) – Marlenka VH21-275-0003
3. Serena (VRL-09334) – Nox Once In A Faeriemoon VH19-031-0299 
4. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
5. Sacrificial (VRL-01272) – Mortal Instrument PB VH21-011-0320
6. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
7. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
8. Inkku R. (VRL-14959) – Chronologically Divine VH21-043-0026
9. Miltsu (VRL-05564) – Meltdown Kern VH15-012-0656
10. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
11. Serena (VRL-09334) – Dragon Says Rawr VH19-209-0013
12. Ireth (VRL-03777) – Piekny Vanda ABG VH14-039-0041
13. Inkku R. (VRL-14959) – Dreamcatcher HAH VH21-031-0293
14. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
15. Ireth (VRL-03777) – Priton Annie VH18-039-0087
16. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
17. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
18. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
19. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
20. Miltsu (VRL-05564) – Wenig Übrig VH18-048-0034
21. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
22. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
23. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
24. Ireth (VRL-03777) – Sierra Hellshock VH18-044-0110
25. Sacrificial (VRL-01272) – Kimaira PB VH21-011-0327
26. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
27. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070
28. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
29. Inkku R. (VRL-14959) – Cha Cha Cha VH21-031-0225
30. Miltsu (VRL-05564) – The Last Dream VH18-202-0037
31. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
32. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
33. Miltsu (VRL-05564) – D.E. Zkolacz VH17-039-0012