Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 11.10. - 20.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 17.10.2021 / 10.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ361-370

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 130 cm 
4. 130 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970 
2. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445 
3. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
4. Zack (VRL-01221) – Jashida Rewa ox VH21-003-0141
5. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
6. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
7. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
8. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
9. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
10. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
11. Inkku R. (VRL-14959) – Nymeria VH21-021-0099
12. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
13. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
14. Miltsu (VRL-05564) – Aidan Rocky Rai VH16-035-0004
15. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
16. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
17. Inkku R. (VRL-14959) – Kesäyön Auroora VH21-018-0801
18. Miltsu (VRL-05564) – Arcadia Atlantic VH18-059-0039
19. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
20. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
21. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
22. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
23. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
24. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
25. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
26. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
27. Miltsu (VRL-05564) – Wieland DHF VH16-061-0001
28. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
29. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
30. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
31. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
32. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
33. Inkku R. (VRL-14959) – Wimmattu Wiljami VH21-018-0996
34. Dee (VRL-13383) – Kelmeri VH21-018-1193
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
36. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
37. Miltsu (VRL-05564) – Ryövärintytär VH16-018-0049
38. Dee (VRL-13383) – Mollister VH21-018-1192
39. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
40. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851

Luokka 2

1. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
2. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
3. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445 
4. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
5. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
6. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
7. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
8. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
9. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
10. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
11. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
12. Vibaja (VRL-00727) – Cinnamoroll Half Baked VH17-027-0035
13. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
14. Vibaja (VRL-00727) – Machleylludd Comet VH21-026-0024
15. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
16. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
17. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
18. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
19. Miltsu (VRL-05564) – Aidan Rocky Rai VH16-035-0004
20. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
21. Inkku R. (VRL-14959) – Caipiroska VH21-275-0002
22. Miltsu (VRL-05564) – Arcadia Atlantic VH18-059-0039
23. Miltsu (VRL-05564) – Wieland DHF VH16-061-0001
24. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
25. Dee (VRL-13383) – Kelmeri VH21-018-1193
26. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
27. Miltsu (VRL-05564) – Ryövärintytär VH16-018-0049
28. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
29. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
30. Lea M. (VRL-13652) – Tuulenpesän Savujoki VH16-018-1672
31. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
32. Dee (VRL-13383) – Mollister VH21-018-1192
33. Inkku R. (VRL-14959) – Prophet VH21-021-0097
34. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
35. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
36. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
38. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
39. Zack (VRL-01221) – Jashida Rewa ox VH21-003-0141
40. Inkku R. (VRL-14959) – El Chubacabra VH21-029-0237

Luokka 3

1. Miltsu (VRL-05564) – D.E. Zkolacz VH17-039-0012
2. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183 
3. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
4. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
5. Ireth (VRL-03777) – Sierra Hellshock VH18-044-0110
6. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
7. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070
8. Inkku R. (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
9. Sacrificial (VRL-01272) – Coritani VH18-011-0016
10. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
11. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
12. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
13. Inkku R. (VRL-14959) – Bluebird Poem VH21-031-0224
14. Miltsu (VRL-05564) – Meltdown Kern VH15-012-0656
15. Serena (VRL-09334) – Dragon Says Rawr VH19-209-0013
16. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
17. Inkku R. (VRL-14959) – Chicago II VH21-044-0048
18. Serena (VRL-09334) – Nox Once In A Faeriemoon VH19-031-0299
19. Miltsu (VRL-05564) – Wenig Übrig VH18-048-0034
20. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
21. Sacrificial (VRL-01272) – Redwall Roussanne VH21-044-0068
22. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
23. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
24. Inkku R. (VRL-14959) – Little Lady HAH VH21-077-0022
25. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
26. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
27. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
28. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
29. Ireth (VRL-03777) – Priton Annie VH18-039-0087
30. Miltsu (VRL-05564) – The Last Dream VH18-202-0037
31. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
32. Ireth (VRL-03777) – Piekny Vanda ABG VH14-039-0041
33. Sacrificial (VRL-01272) – Corazon VH18-011-0017

Luokka 4

1. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
2. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
3. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262 
4. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
5. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
6. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
7. Miltsu (VRL-05564) – The Last Dream VH18-202-0037
8. Ireth (VRL-03777) – Sierra Hellshock VH18-044-0110
9. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
10. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
11. Miltsu (VRL-05564) – Wenig Übrig VH18-048-0034
12. Serena (VRL-09334) – Dragon Says Rawr VH19-209-0013
13. Naella (VRL-12320) – Aura M! VH21-029-0195
14. Cherry (VRL-12299) – Prince Charming VH20-202-0021
15. Inkku R. (VRL-14959) – Dreamcatcher HAH VH21-031-0293
16. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
17. Serena (VRL-09334) – Nox Once In A Faeriemoon VH19-031-0299
18. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
19. Sacrificial (VRL-01272) – Mortal Instrument PB VH21-011-0320
20. Inkku R. (VRL-14959) – Cha Cha Cha VH21-031-0225
21. Sacrificial (VRL-01272) – Kimaira PB VH21-011-0327
22. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
23. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
24. Miltsu (VRL-05564) – Meltdown Kern VH15-012-0656
25. Zack (VRL-01221) – Zoranya LH VH21-039-0070
26. Miltsu (VRL-05564) – D.E. Zkolacz VH17-039-0012
27. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
28. Ireth (VRL-03777) – Piekny Vanda ABG VH14-039-0041
29. Ireth (VRL-03777) – Priton Annie VH18-039-0087
30. Inkku R. (VRL-14959) – Marlenka VH21-275-0003
31. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
32. Inkku R. (VRL-14959) – Chronologically Divine VH21-043-0026
33. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328