Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.10. - 30.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 22.10.2021 / 20.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ371-380

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 140 cm 
4. 140 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
2. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478 
3. Dee (VRL-13383) – Diederik VH21-035-0113
4. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
5. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
6. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
7. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
8. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
9. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
10. Inkku R. (VRL-14959) – Gwiazda VH21-054-0010
11. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
12. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
13. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
14. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
15. Dee (VRL-13383) – Cherrypicker VH21-027-0107
16. Reprobate (VRL-01333) – Yawp Mabel VH18-027-0082
17. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
18. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
19. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
20. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
21. Dee (VRL-13383) – Darragh VH21-035-0112
22. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
23. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
24. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
25. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
26. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
27. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
28. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
29. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
30. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
31. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Piccadilly Circus VH21-029-0011
32. Reprobate (VRL-01333) – Erkinheimon Kapteeni
33. Dee (VRL-13383) – Mischievous Pixie VH21-035-0118
34. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
35. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
36. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
37. Inkku R. (VRL-14959) – BB Emerald VH21-043-0019
38. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Golden Cape VH21-023-0005
39. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004
40. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445 
2. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
3. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
4. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
5. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
6. Dee (VRL-13383) – Letkajenkka VH21-027-0109
7. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
8. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
9. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
10. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
11. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
12. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
13. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005
14. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
15. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
16. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
17. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049
18. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
19. turjake (VRL-07415) – Blackhill’s Dark Arts VH21-029-0232
20. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
21. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
22. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
23. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
24. Reprobate (VRL-01333) – Yawp Mabel VH18-027-0082
25. turjake (VRL-07415) – Fragonard van Wijngaarden VH21-023-0043
26. Dee (VRL-13383) – Gresham Goblin VH21-027-0108
27. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
28. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
29. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
30. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004
31. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
32. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Golden Cape VH21-023-0005
33. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
34. Inkku R. (VRL-14959) – Iberia VH21-013-0043
35. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
36. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
37. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
38. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Piccadilly Circus VH21-029-0011
39. Reprobate (VRL-01333) – Erkinheimon Kapteeni
40. turjake (VRL-07415) – Marco Polo van der Bijl VH21-023-0044

Luokka 3

1. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
2. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103 
3. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
4. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002
5. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
6. Skai (VRL-14897) – Vagabond Valley VH21-044-0012
7. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
8. Erica (VRL-13857) – Troublemaker RSH VH14-011-0596
9. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
10. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
11. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
12. Erica (VRL-13857) – Intonio BDS VH00-031-4694
13. Sacrificial (VRL-01272) – Corazon VH18-011-0017
14. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
15. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
16. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
17. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
18. Inkku R. (VRL-14959) – Carambola HAH VH21-013-0044
19. Erica (VRL-13857) – Violity II VH14-043-0131
20. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
21. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
22. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097
23. Sacrificial (VRL-01272) – Coritani VH18-011-0016
24. Erica (VRL-13857) – In the Spotlight RSH VH15-031-0066
25. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
26. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
27. Inkku R. (VRL-14959) – Tibria Clover Z VH20-272-0025
28. Sacrificial (VRL-01272) – Redwall Roussanne VH21-044-0068
29. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
30. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
31. Skai (VRL-14897) – Konstantin VH21-101-0001
32. Serena (VRL-09334) – Alice In A Wookieeland VH20-021-0001
33. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
34. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
35. Dee (VRL-13383) – Genuinely Cloudy VH21-021-0138
36. Inkku R. (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
37. Inkku R. (VRL-14959) – Royal Encounter VH21-012-0182

Luokka 4

1. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030 
2. Erica (VRL-13857) – Violity II VH14-043-0131
3. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
4. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
5. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
6. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097
7. Dee (VRL-13383) – Neon Panoramic VH21-021-0143
8. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
9. Erica (VRL-13857) – Troublemaker RSH VH14-011-0596
10. Inkku R. (VRL-14959) – Limetrick Silvers VH18-011-0076
11. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
12. Erica (VRL-13857) – In the Spotlight RSH VH15-031-0066
13. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
14. Inkku R. (VRL-14959) – Ceres Ark VH20-044-0041
15. Skai (VRL-14897) – Vagabond Valley VH21-044-0012
16. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
17. Erica (VRL-13857) – Intonio BDS VH00-031-4694
18. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
19. Dee (VRL-13383) – Vorfreude VH21-021-0162
20. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
21. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002
22. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
23. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
24. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
25. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
27. Dee (VRL-13383) – Tempress VH21-021-0142
28. Skai (VRL-14897) – Konstantin VH21-101-0001
29. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
30. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
31. Inkku R. (VRL-14959) – Corcovado Clover VH19-044-0040
32. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
33. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
34. Sacrificial (VRL-01272) – Mortal Instrument PB VH21-011-0320
35. Serena (VRL-09334) – Alice In A Wookieeland VH20-021-0001
36. Inkku R. (VRL-14959) – Melba Cas VH20-011-0284
37. Sacrificial (VRL-01272) – Kimaira PB VH21-011-0327