Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.10. - 30.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 28.10.2021 / 20.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ371-380

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 140 cm 
4. 140 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
2. Reprobate (VRL-01333) – Yawp Mabel VH18-027-0082 
3. Dee (VRL-13383) – Cherrypicker VH21-027-0107
4. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Golden Cape VH21-023-0005
5. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
6. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
7. Inkku R. (VRL-14959) – BB Emerald VH21-043-0019
8. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
9. Inkku R. (VRL-14959) – Gwiazda VH21-054-0010
10. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
11. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
12. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
13. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
14. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
15. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
16. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
17. Dee (VRL-13383) – Darragh VH21-035-0112
18. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
19. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
20. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
21. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
22. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Piccadilly Circus VH21-029-0011
23. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
24. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
25. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
26. Dee (VRL-13383) – Diederik VH21-035-0113
27. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
28. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
29. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
30. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
31. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
32. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
33. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
34. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
35. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
36. Reprobate (VRL-01333) – Erkinheimon Kapteeni
37. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004
38. Dee (VRL-13383) – Mischievous Pixie VH21-035-0118
39. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
40. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160

Luokka 2

1. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Golden Cape VH21-023-0005 
2. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
3. turjake (VRL-07415) – Blackhill’s Dark Arts VH21-029-0232
4. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
5. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004
6. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
7. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
8. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
9. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
10. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
11. Dee (VRL-13383) – Gresham Goblin VH21-027-0108
12. Reprobate (VRL-01333) – Yawp Mabel VH18-027-0082
13. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
14. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
15. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
16. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
17. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
18. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
19. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
20. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Piccadilly Circus VH21-029-0011
21. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
22. Inkku R. (VRL-14959) – Iberia VH21-013-0043
23. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
24. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
25. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
26. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
27. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
28. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
29. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
30. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
31. turjake (VRL-07415) – Marco Polo van der Bijl VH21-023-0044
32. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
33. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
34. Dee (VRL-13383) – Letkajenkka VH21-027-0109
35. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
36. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005
37. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
38. turjake (VRL-07415) – Fragonard van Wijngaarden VH21-023-0043
39. Reprobate (VRL-01333) – Erkinheimon Kapteeni
40. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049

Luokka 3

1. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
2. Skai (VRL-14897) – Vagabond Valley VH21-044-0012 
3. Inkku R. (VRL-14959) – Carambola HAH VH21-013-0044
4. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
5. Dee (VRL-13383) – Genuinely Cloudy VH21-021-0138
6. Serena (VRL-09334) – Alice In A Wookieeland VH20-021-0001
7. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
8. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
9. Erica (VRL-13857) – Troublemaker RSH VH14-011-0596
10. Erica (VRL-13857) – In the Spotlight RSH VH15-031-0066
11. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
12. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
13. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097
14. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
15. Sacrificial (VRL-01272) – Corazon VH18-011-0017
16. Erica (VRL-13857) – Intonio BDS VH00-031-4694
17. Sacrificial (VRL-01272) – Redwall Roussanne VH21-044-0068
18. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
19. Inkku R. (VRL-14959) – Tibria Clover Z VH20-272-0025
20. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
21. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
22. Inkku R. (VRL-14959) – Royal Encounter VH21-012-0182
23. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
24. Sacrificial (VRL-01272) – Coritani VH18-011-0016
25. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
26. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
27. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
28. Skai (VRL-14897) – Konstantin VH21-101-0001
29. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
30. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
31. Erica (VRL-13857) – Violity II VH14-043-0131
32. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002
33. Inkku R. (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
34. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
35. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
36. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
37. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104

Luokka 4

1. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
2. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097 
3. Inkku R. (VRL-14959) – Limetrick Silvers VH18-011-0076
4. Inkku R. (VRL-14959) – Melba Cas VH20-011-0284
5. Erica (VRL-13857) – Troublemaker RSH VH14-011-0596
6. Erica (VRL-13857) – In the Spotlight RSH VH15-031-0066
7. Sacrificial (VRL-01272) – Kimaira PB VH21-011-0327
8. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
9. Erica (VRL-13857) – Intonio BDS VH00-031-4694
10. Sacrificial (VRL-01272) – Mortal Instrument PB VH21-011-0320
11. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
12. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
13. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
14. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
15. Serena (VRL-09334) – Alice In A Wookieeland VH20-021-0001
16. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
17. Dee (VRL-13383) – Vorfreude VH21-021-0162
18. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
19. Dee (VRL-13383) – Tempress VH21-021-0142
20. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
21. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
22. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
23. Dee (VRL-13383) – Neon Panoramic VH21-021-0143
24. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
25. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
26. Skai (VRL-14897) – Konstantin VH21-101-0001
27. Skai (VRL-14897) – Vagabond Valley VH21-044-0012
28. Inkku R. (VRL-14959) – Ceres Ark VH20-044-0041
29. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
30. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
31. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
32. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
33. Inkku R. (VRL-14959) – Corcovado Clover VH19-044-0040
34. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
35. Erica (VRL-13857) – Violity II VH14-043-0131
36. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
37. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002