Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 21.10. - 30.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 29.10.2021 / 20.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ371-380

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 110 cm 
2. 110 cm 
3. 140 cm 
4. 140 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
2. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087 
3. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Golden Cape VH21-023-0005
4. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
5. Dee (VRL-13383) – Cherrypicker VH21-027-0107
6. turjake (VRL-07415) – Poco Loco Dango VH21-029-0262
7. Reprobate (VRL-01333) – Erkinheimon Kapteeni
8. turjake (VRL-07415) – Diamantano VH21-023-0045
9. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
10. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
11. turjake (VRL-07415) – Moreland Tears Run Dry VH21-027-0045
12. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
13. Dee (VRL-13383) – Mischievous Pixie VH21-035-0118
14. turjake (VRL-07415) – Spotty Woodpecker VH21-029-0160
15. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
16. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
17. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004
18. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
19. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
20. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
21. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
23. Inkku R. (VRL-14959) – BB Emerald VH21-043-0019
24. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
25. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
26. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
27. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
28. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
29. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
30. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
31. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
32. Dee (VRL-13383) – Diederik VH21-035-0113
33. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
34. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
35. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
36. Inkku R. (VRL-14959) – Gwiazda VH21-054-0010
37. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Piccadilly Circus VH21-029-0011
38. Dee (VRL-13383) – Darragh VH21-035-0112
39. Reprobate (VRL-01333) – Yawp Mabel VH18-027-0082
40. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027

Luokka 2

1. Shannon. (VRL-05645) – Ysal ’B VH18-001-0061
2. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661 
3. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Golden Cape VH21-023-0005
4. turjake (VRL-07415) – Ubi v.d. Eikenboom VH21-023-0024
5. turjake (VRL-07415) – Marco Polo van der Bijl VH21-023-0044
6. Cherry (VRL-12299) – Kaihon Vienovaino VH20-018-0851
7. Inkku R. (VRL-14959) – Iberia VH21-013-0043
8. enna (VRL-14704) – Räiskyvän Supernova VH20-018-0300
9. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
10. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
11. enna (VRL-14704) – Syyn Sotatonttu VH20-018-0478
12. Tiikeri (VRL-10741) – Hukkaajan Poika VH20-018-0445
13. Tiikeri (VRL-10741) – Painajainen Ruotsista Luolassa VH21-018-0595
14. enna (VRL-14704) – Murroksen Salakavala VH20-018-0609
15. Dee (VRL-13383) – Gresham Goblin VH21-027-0108
16. turjake (VRL-07415) – Fragonard van Wijngaarden VH21-023-0043
17. Cherry (VRL-12299) – Verso Great Verde VH20-044-0011
18. Shannon. (VRL-05645) – Zylia ’B VH18-001-0062
19. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
20. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
21. Tiikeri (VRL-10741) – Kaihon Yöhalla VH21-018-0234
22. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
23. turjake (VRL-07415) – Blackhill’s Dark Arts VH21-029-0232
24. Dee (VRL-13383) – Letkajenkka VH21-027-0109
25. alina (VRL-14858) – Blumenfelds Piccadilly Circus VH21-029-0011
26. Reprobate (VRL-01333) – Erkinheimon Kapteeni
27. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
28. Reprobate (VRL-01333) – Cedion Nutmeg Cookie VH18-024-0055
29. enna (VRL-14704) – Hiivurin Häijyhenki VH20-018-0438
30. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Mafon Coch VH21-026-0027
31. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005
32. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004
33. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
34. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049
35. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
36. Reprobate (VRL-01333) – Yawp Mabel VH18-027-0082
37. Shannon. (VRL-05645) – Yaisha ’B VH18-001-0064
38. Ireth (VRL-03777) – Hillfield Crystalpebbles VH18-027-0089
39. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
40. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207

Luokka 3

1. Skai (VRL-14897) – Vagabond Valley VH21-044-0012
2. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042 
3. Sacrificial (VRL-01272) – Corazon VH18-011-0017
4. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
5. Erica (VRL-13857) – In the Spotlight RSH VH15-031-0066
6. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
7. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
8. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
9. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
10. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
11. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
12. Skai (VRL-14897) – Konstantin VH21-101-0001
13. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
14. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
15. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
16. Sacrificial (VRL-01272) – Redwall Roussanne VH21-044-0068
17. Erica (VRL-13857) – Violity II VH14-043-0131
18. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
19. Inkku R. (VRL-14959) – Tibria Clover Z VH20-272-0025
20. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
21. Serena (VRL-09334) – Alice In A Wookieeland VH20-021-0001
22. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
23. Inkku R. (VRL-14959) – Carambola HAH VH21-013-0044
24. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
25. Erica (VRL-13857) – Intonio BDS VH00-031-4694
26. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
27. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
28. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
29. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097
30. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002
31. Erica (VRL-13857) – Troublemaker RSH VH14-011-0596
32. Inkku R. (VRL-14959) – Royal Encounter VH21-012-0182
33. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
34. Sacrificial (VRL-01272) – Coritani VH18-011-0016
35. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
36. Dee (VRL-13383) – Genuinely Cloudy VH21-021-0138
37. Inkku R. (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094

Luokka 4

1. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
2. Inkku R. (VRL-14959) – Corcovado Clover VH19-044-0040 
3. Zack (VRL-01221) – Pacrite Louisa xx VH21-006-0148
4. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
5. Serena (VRL-09334) – Alice In A Wookieeland VH20-021-0001
6. Sacrificial (VRL-01272) – Cross My Heart PB VH21-011-0328
7. Inkku R. (VRL-14959) – Limetrick Silvers VH18-011-0076
8. Laura (VRL-11124) – Pauwau Palm Beach VH21-011-0262
9. Dee (VRL-13383) – Vorfreude VH21-021-0162
10. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Berezov VH21-001-0044
11. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
12. Dee (VRL-13383) – Gallagher VH21-021-0140
13. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
14. Sacrificial (VRL-01272) – Morning Star VH21-011-0318
15. Erica (VRL-13857) – Violity II VH14-043-0131
16. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097
17. Sacrificial (VRL-01272) – Mortal Instrument PB VH21-011-0320
18. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
19. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
20. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
21. Dee (VRL-13383) – Tempress VH21-021-0142
22. Dee (VRL-13383) – Neon Panoramic VH21-021-0143
23. Erica (VRL-13857) – Intonio BDS VH00-031-4694
24. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
25. Skai (VRL-14897) – Konstantin VH21-101-0001
26. Inkku R. (VRL-14959) – Ceres Ark VH20-044-0041
27. Inkku R. (VRL-14959) – Melba Cas VH20-011-0284
28. Erica (VRL-13857) – Troublemaker RSH VH14-011-0596
29. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
30. Laura (VRL-11124) – Crane Grinning Ghosts VH19-031-0183
31. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
32. Erica (VRL-13857) – In the Spotlight RSH VH15-031-0066
33. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
34. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002
35. Skai (VRL-14897) – Vagabond Valley VH21-044-0012
36. Sacrificial (VRL-01272) – Kimaira PB VH21-011-0327
37. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103