Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

ERJ estekilpailut 01.11. - 10.11.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 05.11.2021 / 30.10.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta AK!

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla ERJ401-410

Luokka/luokat nro
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. 120 cm 
2. 120 cm 
3. 140 cm 
4. 140 cm 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
2. Tiikeri (VRL-10741) – Lorraine VH21-011-0269
3. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004 
4. Miltsu (VRL-05564) – Eglatyne Ion VH20-048-0050
5. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Mörkövaroitus VH21-018-0714
6. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
7. Dee (VRL-13383) – Letkajenkka VH21-027-0109
8. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
9. Hazel (VRL-14333) – Feuertaufe VH19-012-0114
10. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
11. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
12. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
13. Inkku R. (VRL-14959) – D’Lumiere VH21-044-0049
14. Inkku R. (VRL-14959) – Quinella VH21-012-0132
15. Pierre (VRL-10531) – Rowandell Liberty VH21-031-0077
16. Hazel (VRL-14333) – Lancelot VH19-029-0003
17. Dee (VRL-13383) – Mischievous Pixie VH21-035-0118
18. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
19. Tuire (VRL-00345) – Hunajainen VH18-018-1605
20. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
21. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
22. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
23. Hazel (VRL-14333) – Rosegarden’s Dragonrend VH19-029-0001
24. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
25. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
26. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Beethoven VH21-013-0035
28. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
29. Milja H. (VRL-10674) – Hell Joker VH17-013-0158
30. Inkku R. (VRL-14959) – Lost In Eternity VH21-012-0131
31. Tiikeri (VRL-10741) – Chicago Rogue VH21-021-0119
32. Miltsu (VRL-05564) – Bonnis VH20-070-0001
33. Miltsu (VRL-05564) – Haledale VH20-222-0008
34. Inkku R. (VRl-14959) – Dzaria MJA VH21-003-0182
35. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
36. Milja H. (VRL-10674) – Harlekins Blauer Geist VH20-029-0113
37. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
38. Tuire (VRL-00345) – Juupituupi VH20-018-1008
39. Hazel (VRL-14333) – Cranogwen Cattell VH20-026-0075
40. Pierre (VRL-10531) – Corradina SWA VH21-044-0014

Luokka 2

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jochen VH21-023-0037
2. Tiikeri (VRL-10741) – Chicago Rogue VH21-021-0119 
3. Zack (VRL-01221) – Yoress Yemn VH21-039-0074
4. Pierre (VRL-10531) – Dozhdik Sova VH21-101-0010
5. Hazel (VRL-14333) – Cranogwen Cattell VH20-026-0075
6. Tuire (VRL-00345) – Hunajainen VH18-018-1605
7. Zack (VRL-01221) – Dericallite x VH21-034-0038
8. Pierre (VRL-10531) – Kadon Käärmeenkantaja VH20-018-0003
9. Hazel (VRL-14333) – Rosegarden’s Dragonrend VH19-029-0001
10. Dee (VRL-13383) – Mischievous Pixie VH21-035-0118
11. Kida (VRL-08368) – Witcher Dango VH21-027-0086
12. Lea M. (VRL-13652) – Libertador de Francia STC VH18-155-0018
13. Inkku R. (VRL-14959) – Betesdja VH21-039-0107
14. Kida (VRL-08368) – Blumenfelds Jaloubet VH21-023-0047
15. Reprobate (VRL-01333) – DD Carena VH12-084-0004
16. Ireth (VRL-03777) – Priton Sejuani VH18-039-0086
17. Kida (VRL-08368) – Poniniemen Shanahan VH15-023-0035
18. Kida (VRL-08368) – Jersey Wind Wau VH21-029-0207
19. Hazel (VRL-14333) – Feuertaufe VH19-012-0114
20. Cherry (VRL-12299) – Myrskylän Kamomilla VH20-018-0989
21. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
22. Tuire (VRL-00345) – Juupituupi VH20-018-1008
23. Zack (VRL-01221) – Lugariana LH VH21-015-0004
24. Milja H. (VRL-10674) – Harlekins Blauer Geist VH20-029-0113
25. Dee (VRL-13383) – Letkajenkka VH21-027-0109
26. Milja H. (VRL-10674) – Hell Joker VH17-013-0158
27. Inkku R. (VRL-14959) – Reelika VH21-077-0021
28. Miltsu (VRL-05564) – Haledale VH20-222-0008
29. Inkku R. (VRL-14959) – Ma Cherié VH21-121-0049
30. Miltsu (VRL-05564) – Bonnis VH20-070-0001
31. Dee (VRL-13383) – Feather Fantasy VH21-021-0141
32. Dee (VRL-13383) – Misteliina VH21-018-1194
33. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
34. Sussu (VRL-12636) – Farbranch Buriana VH20-069-0029
35. Miltsu (VRL-05564) – Eglatyne Ion VH20-048-0050
36. Tiikeri (VRL-10741) – Lorraine VH21-011-0269
37. Hazel (VRL-14333) – Lancelot VH19-029-0003
38. Tiikeri (VRL-10741) – Cave Beethoven VH21-013-0035
39. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Mörkövaroitus VH21-018-0714
40. Inkku R. (VRL-14959) – Excita VH21-298-0005

Luokka 3

1. Miltsu (VRL-05564) – Smoofmoves Rewa VH16-011-0416
2. Miltsu (VRL-05564) – Malkaboa VH14-043-0026
3. Zack (VRL-01221) – Sierra Novelle xx VH21-006-0248 
4. Miltsu (VRL-05564) – Marshmallow Surprise Kern VH16-012-0304
5. Sussu (VRL-12636) – Mixed Hawkeye VH21-048-0055
6. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097
7. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
8. Dee (VRL-13383) – Vorfreude VH21-021-0162
9. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
10. Tiikeri (VRL-10741) – Castor Cave VH21-011-0280
11. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
12. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002
13. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
14. Vibaja (VRL-00727) – Sokerikuun Lore Untangler VH15-031-0479
15. Inkku R. (VRL-14959) – Tibria Clover Z VH20-272-0025
16. Inkku R. (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
17. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
18. Sussu (VRL-12636) – Imperial Tsunami Solo VH14-031-0842
19. Miltsu (VRL-05564) – Bellefire de Rouge Z VH19-272-0057
20. Kida (VRL-08368) – Ouriana VH20-012-0120
21. Kida (VRL-08368) – Odelina van de Hoge VH20-012-0124
22. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
23. Inkku R. (VRL-14959) – Royal Encounter VH21-012-0182
24. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
25. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
26. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
27. Kida (VRL-08368) – Wieness Sophie VH21-121-0024
28. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
29. Kida (VRL-08368) – Everholt Venice VH21-043-0033
30. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
31. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
32. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
33. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
34. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
35. Inkku R. (VRL-14959) – Carambola HAH VH21-013-0044

Luokka 4

1. Reprobate (VRL-01333) – Rapunzel At VH18-011-0053
2. Reprobate (VRL-01333) – Rocinante VH12-084-0002 
3. Zack (VRL-01221) – Zapatron Ion VH21-039-0057
4. Zack (VRL-01221) – Poligomira Ion VH21-039-0055
5. Miltsu (VRL-05564) – Bellefire de Rouge Z VH19-272-0057
6. Ireth (VRL-03777) – Nemesis Silvers VH18-044-0097
7. Sussu (VRL-12636) – Mixed Hawkeye VH21-048-0055
8. Ireth (VRL-03777) – Nonstop Silvers VH18-044-0098
9. Vibaja (VRL-00727) – Sokerikuun Lore Untangler VH15-031-0479
10. Kida (VRL-08368) – Odelina van de Hoge VH20-012-0124
11. Miltsu (VRL-05564) – Smoofmoves Rewa VH16-011-0416
12. Sussu (VRL-12636) – Imperial Tsunami Solo VH14-031-0842
13. Miltsu (VRL-05564) – Marshmallow Surprise Kern VH16-012-0304
14. Reprobate (VRL-01333) – Cappuccino Delm VH18-011-0058
15. Cherry (VRL-12299) – Sun Warrioress de Winter VH18-155-0030
16. Miltsu (VRL-05564) – Malkaboa VH14-043-0026
17. Dee (VRL-13383) – S.J. Unadvised VH21-021-0136
18. Tiikeri (VRL-10741) – Claytonia v. Helmwald VH21-011-0103
19. Inkku R. (VRL-14959) – Royal Encounter VH21-012-0182
20. Inkku R. (VRL-14959) – Carambola HAH VH21-013-0044
21. Reprobate (VRL-01333) – Bonfire Celaeno VH18-011-0057
22. Kida (VRL-08368) – Everholt Venice VH21-043-0033
23. Tiikeri (VRL-10741) – Castor Cave VH21-011-0280
24. Zack (VRL-01221) – Dunitseva Rewa VH21-015-0009
25. Dee (VRL-13383) – Robust Reaction VH21-021-0139
26. Tiikeri (VRL-10741) – Almond v. Helmwald VH21-011-0104
27. Zack (VRL-01221) – Sierra Novelle xx VH21-006-0248
28. Dee (VRL-13383) – Vorfreude VH21-021-0162
29. Cherry (VRL-12299) – Glam River de Winter VH18-155-0042
30. Tiikeri (VRL-10741) – Everholt Oana VH21-013-0047
31. Inkku R. (VRL-14959) – Bubblepop Blues VH21-021-0094
32. Inkku R. (VRL-14959) – Tibria Clover Z VH20-272-0025
33. Kida (VRL-08368) – Wieness Sophie VH21-121-0024
34. Dee (VRL-13383) – Criminal Ignoration VH21-021-0133
35. Kida (VRL-08368) – Ouriana VH20-012-0120