Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.06. - 30.06.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 21.06.2021 / 20.06.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ191-200

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 40/40
2. helppo B 40/40
3. vaativa B 30/40
4. vaativa B 33/40

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
2. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142 
3. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
4. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
5. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
6. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
7. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
8. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
9. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
10. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
11. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
12. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
13. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
14. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
15. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
16. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
17. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
18. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
19. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
20. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
21. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
22. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
23. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
24. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
25. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
26. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
27. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
28. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
29. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
30. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
31. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
32. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
33. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
34. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
35. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
36. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
37. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
38. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
39. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
40. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013

Luokka 3

1. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
2. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211 
3. Jemiina (VRL-07412) – Ketolan Sokeriheinä VH16-018-2198
4. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
5. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
6. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
7. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
8. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
9. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
10. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
11. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
12. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
13. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
14. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
15. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
16. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
17. Tiikeri (VRL-10741) – Four Clover Cave VH21-031-0022
18. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
19. Sussu (VRL-12636) – Newerran Purppuranoita VH18-018-1106
20. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
21. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
22. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
23. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
24. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
25. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
26. Jemiina (VRL-07412) – Pirunhenkäys VH17-018-1668
27. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
28. Jemiina (VRL-07412) – Iloriimi VH20-018-0281
29. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
30. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906

Luokka 2

1. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194 
2. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
3. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
4. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
5. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
6. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
7. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
8. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
9. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
10. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
11. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
12. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
13. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
14. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
15. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
16. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
17. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
18. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
19. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
20. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
21. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
22. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
23. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
24. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
25. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
26. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
27. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
28. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
29. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
30. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
31. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
32. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
33. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
34. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
35. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
36. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
38. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
39. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
40. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013

Luokka 4

1. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
2. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
4. Sussu (VRL-12636) – Evermore Up North VH18-029-0064
5. Jemiina (VRL-07412) – Helmiahon Nutella VH20-018-0594
6. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
7. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Hevari VH18-018-0169
8. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
9. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
10. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
11. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
12. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
13. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
14. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
15. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
16. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
17. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
18. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
19. Tiikeri (VRL-10741) – Hulvaton Muija VH21-018-0182
20. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
21. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
22. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
23. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
24. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
25. Jemiina (VRL-07412) – Arpaonni VH20-018-0463
26. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
27. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
28. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
29. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
30. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
31. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
32. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
33. Jemiina (VRL-07412) – Turmeltajan Haltiasointu VH17-018-1385