Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.06. - 30.06.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 22.06.2021 / 20.06.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ191-200

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
2. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177  
3. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
4. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
5. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
6. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
7. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
8. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
9. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
10. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
11. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
12. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
13. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
14. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
15. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
16. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
17. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
18. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
19. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
20. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
21. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
22. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
23. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
24. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
25. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
26. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
27. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
28. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
29. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
30. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
31. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
32. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
33. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
34. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
36. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
37. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
38. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
39. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
40. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743

Luokka 3

1. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068 
2. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
3. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
4. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
5. Jemiina (VRL-07412) – Pirunhenkäys VH17-018-1668
6. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
7. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
8. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
9. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
10. Tiikeri (VRL-10741) – Four Clover Cave VH21-031-0022
11. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
12. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
13. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
14. Jemiina (VRL-07412) – Iloriimi VH20-018-0281
15. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
16. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
17. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
18. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
19. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
20. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
21. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
22. Jemiina (VRL-07412) – Ketolan Sokeriheinä VH16-018-2198
23. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
24. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
25. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
26. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
27. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
28. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
29. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
30. Sussu (VRL-12636) – Newerran Purppuranoita VH18-018-1106

Luokka 2

1. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
2. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027 
3. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
4. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
5. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
6. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
7. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
8. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
9. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
10. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
11. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
12. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
13. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
14. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
15. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
16. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
17. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
18. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
19. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
20. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
21. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
22. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
23. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
24. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
25. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
26. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
27. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
28. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
29. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
30. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
31. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
32. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
33. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
35. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
36. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
37. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
38. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
39. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
40. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011

Luokka 4

1. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
2. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
4. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
5. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
6. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
7. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
8. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
9. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
10. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
11. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
12. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
13. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
14. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
15. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Hevari VH18-018-0169
16. Jemiina (VRL-07412) – Helmiahon Nutella VH20-018-0594
17. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
18. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
19. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
20. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
21. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
22. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
23. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
24. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
25. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
26. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
27. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
28. Tiikeri (VRL-10741) – Hulvaton Muija VH21-018-0182
29. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
30. Jemiina (VRL-07412) – Turmeltajan Haltiasointu VH17-018-1385
31. Sussu (VRL-12636) – Evermore Up North VH18-029-0064
32. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
33. Jemiina (VRL-07412) – Arpaonni VH20-018-0463