Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.06. - 30.06.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 23.06.2021 / 20.06.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ191-200

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
2. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002 
3. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
4. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
5. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
6. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
7. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
8. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
9. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
10. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
11. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
12. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
13. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
14. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
15. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
16. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
17. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
18. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
19. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
20. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
21. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
22. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
23. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
24. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
25. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
26. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
27. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
28. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
29. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
30. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
31. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
32. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
33. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
34. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
35. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
36. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
37. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
38. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
39. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
40. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027

Luokka 3

1. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
2. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014 
3. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
4. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
5. Tiikeri (VRL-10741) – Four Clover Cave VH21-031-0022
6. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
7. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
8. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
9. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
10. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
11. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
12. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
13. Sussu (VRL-12636) – Newerran Purppuranoita VH18-018-1106
14. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
15. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
16. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
17. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
18. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
19. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
20. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
21. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
22. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
23. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
24. Jemiina (VRL-07412) – Pirunhenkäys VH17-018-1668
25. Jemiina (VRL-07412) – Iloriimi VH20-018-0281
26. Jemiina (VRL-07412) – Ketolan Sokeriheinä VH16-018-2198
27. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
28. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
29. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
30. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003

Luokka 2

1. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207 
3. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
4. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
5. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
6. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
7. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
8. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
9. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
10. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
11. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
12. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
13. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
14. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
15. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
16. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
17. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
18. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
19. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
20. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
22. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
23. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
24. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
25. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
26. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
27. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
28. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
29. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
30. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
31. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
32. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
33. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
34. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
35. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
36. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
37. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
38. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
39. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
40. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020

Luokka 4

1. Jemiina (VRL-07412) – Helmiahon Nutella VH20-018-0594
2. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137 
3. Jemiina (VRL-07412) – Turmeltajan Haltiasointu VH17-018-1385
4. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
5. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
6. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
7. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
8. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
9. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
10. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
11. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
12. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
13. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
14. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
15. Jemiina (VRL-07412) – Arpaonni VH20-018-0463
16. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
17. Sussu (VRL-12636) – Evermore Up North VH18-029-0064
18. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
19. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
20. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
21. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
22. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
23. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
24. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
25. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
26. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
27. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
28. Tiikeri (VRL-10741) – Hulvaton Muija VH21-018-0182
29. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Hevari VH18-018-0169
30. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
31. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
32. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
33. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006