Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.06. - 30.06.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 28.06.2021 / 20.06.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ191-200

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
2. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048 
3. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
4. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
5. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
6. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
7. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
8. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
10. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
11. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
12. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
13. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
14. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
15. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
16. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
17. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
18. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
19. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
20. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
21. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
22. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
23. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
24. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
25. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
27. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
28. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
29. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
30. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
31. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
32. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
33. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
34. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
35. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
36. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
37. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
38. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
39. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
40. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045

Luokka 3

1. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
2. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956 
3. Sussu (VRL-12636) – Newerran Purppuranoita VH18-018-1106
4. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
5. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
6. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
7. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
8. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
9. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
10. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
11. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
12. Jemiina (VRL-07412) – Iloriimi VH20-018-0281
13. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
14. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
15. Jemiina (VRL-07412) – Pirunhenkäys VH17-018-1668
16. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
17. Tiikeri (VRL-10741) – Four Clover Cave VH21-031-0022
18. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
19. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
20. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
21. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
22. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
23. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
24. Jemiina (VRL-07412) – Ketolan Sokeriheinä VH16-018-2198
25. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
26. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
27. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
28. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
29. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
30. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006

Luokka 2

1. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177 
2. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223  
3. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
4. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
5. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
6. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
7. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
8. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
9. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
10. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
11. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
12. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
13. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
14. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
15. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
16. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
17. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
18. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
19. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
20. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
21. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
22. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
23. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
24. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
25. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
26. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
27. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
28. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
29. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
30. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
31. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
32. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
33. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
34. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
35. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
36. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
37. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
38. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
39. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
40. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015

Luokka 4

1. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
2. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453 
3. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
4. Sussu (VRL-12636) – Evermore Up North VH18-029-0064
5. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
6. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
7. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
8. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
9. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
10. Jemiina (VRL-07412) – Helmiahon Nutella VH20-018-0594
11. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
12. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
13. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
14. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
15. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
16. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
17. Tiikeri (VRL-10741) – Hulvaton Muija VH21-018-0182
18. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
19. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Hevari VH18-018-0169
20. Jemiina (VRL-07412) – Arpaonni VH20-018-0463
21. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
22. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
23. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
24. Jemiina (VRL-07412) – Turmeltajan Haltiasointu VH17-018-1385
25. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
26. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
27. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
28. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
29. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
30. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
31. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
32. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
33. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059