Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 21.06. - 30.06.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 29.06.2021 / 20.06.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ191-200

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207 
3. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
4. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
5. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
6. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
7. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
8. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
9. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
10. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
11. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
12. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
13. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
14. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
15. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
16. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
17. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
18. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
19. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
20. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
22. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
23. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
24. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
25. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
26. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
27. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
28. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
29. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
30. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
31. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
32. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
33. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
34. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
35. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
36. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
37. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
38. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
39. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964
40. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534

Luokka 3

1. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
2. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
4. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
5. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
6. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
7. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
8. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
9. Jemiina (VRL-07412) – Pirunhenkäys VH17-018-1668
10. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
11. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
12. Tiikeri (VRL-10741) – Four Clover Cave VH21-031-0022
13. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
14. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
15. Jemiina (VRL-07412) – Ketolan Sokeriheinä VH16-018-2198
16. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
17. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
18. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
19. Jemiina (VRL-07412) – Iloriimi VH20-018-0281
20. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
21. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
22. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
23. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
24. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
25. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
26. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
27. Sussu (VRL-12636) – Newerran Purppuranoita VH18-018-1106
28. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
29. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
30. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906

Luokka 2

1. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026 
2. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
3. Siguri (VRL-11290) – Erkinheimon Kotikummitus VH20-018-0500
4. Siguri (VRL-11290) – Karaman Venni VH16-018-2138
5. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
6. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Ddwer Morris VH21-024-0020
7. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
8. Siguri (VRL-11290) – Kuukarin Jalonis VH17-018-0831
9. Pölhö (VRL—01436) – Unique v.d. Halor VH21-012-0048
10. Pierre (VRL-10531) – Kalskag Øyvi VH20-053-0010
11. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
12. Siguri (VRL-11290) – Narvin Katla VH16-018-2129
13. Sorel (VRL-00884) – Shawright Venetsja VH18-027-0142
14. Nicky (VRL-14087) – Tuiskulan Katinkulta VH16-018-2437
15. Zack (VRL-01221) – Bethesda VH21-020-0002
16. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
17. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
18. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
19. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
20. Pierre (VRL-10531) – Kadon Wappu VH20-018-0566
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
22. Sorel (VRL-00884) – Reloaded X-File VH14-010-0045
23. Zack (VRL-01221) – Agamemnon xx VH20-006-0234
24. Sorel (VRL-00884) – Poniniemen Paranoia VH21-027-0034
25. Zack (VRL-01221) – Qrisbane Yemn VH21-266-0002
26. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
27. Pierre (VRL-10531) – Kototallin Jojo VH20-018-0217
28. Sorel (VRL-00884) – Storytellers Scheherazade VH15-027-0194
29. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
30. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
31. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
32. Zack (VRL-01221) – Valiant al Sierra ox VH20-003-0223
33. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
34. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
35. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
36. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
37. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
38. Naella (VRL-12320) – Daim Chocolate Crisp VH21-017-0064
39. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
40. Pierre (VRL-10531) – Vappulan Ulpukka VH19-018-0964

Luokka 4

1. Pierre (VRL-10531) – Mustasuon Iiris VH21-018-0433
2. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Hevari VH18-018-0169 
3. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
4. Siguri (VRL-11290) – Turmeltajan Siro-Tempo VH17-018-0826
5. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
6. Kida (VRL-08368) – Hopewood Phantom VH21-035-0059
7. Kida (VRL-08368) – Varpun Painajainen VH20-018-0906
8. Jemiina (VRL-07412) – Arpaonni VH20-018-0463
9. Naella (VRL-12320) – Cloudfield Casimiro VH21-023-0006
10. Siguri (VRL-11290) – Tiernan Varja VH16-018-2134
11. Pierre (VRL-10531) – Donna Khrystyna VH19-008-0017
12. Cherry (VRL-12299) – Glory Days de Winter VH19-155-0006
13. Jemiina (VRL-07412) – Turmeltajan Haltiasointu VH17-018-1385
14. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
15. Jemiina (VRL-07412) – Syrjän Häätapa VH17-018-1277
16. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
17. Kida (VRL-08368) – Varpun Kuu-Ukko VH20-018-0912
18. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
19. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
20. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
21. Tiikeri (VRL-10741) – Hulvaton Muija VH21-018-0182
22. Jemiina (VRL-07412) – Helmiahon Nutella VH20-018-0594
23. Sussu (VRL-12636) – Evermore Up North VH18-029-0064
24. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
25. Tiikeri (VRL-10741) – Kuuluola VH21-018-0204
26. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
27. Siguri (VRL-11290) – Eelin Räyhähenki VH16-018-1708
28. Kida (VRL-08368) – Varpun Luurankohippa VH20-018-0956
29. Skai (VRL-14897) – Stanimir KZV VH21-097-0008
30. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
31. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
32. Siguri (VRL-11290) – Villahaan Vilkas VH17-018-0830
33. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006