Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.07. - 20.07.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 17.07.2021 / 10.07.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ211-220

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Hazel (VRL-14333) – Kaihon Surusointu VH21-018-0111
2. Sorel (VRL-00884) – Bridle Veil VH14-010-0049 
3. titiuu (VRL-10361) – Meme Lady VH20-133-0089
4. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
5. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
6. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
7. Sorel (VRL-00884) – Lost Patriot VH14-010-0047
8. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
9. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
10. Hazel (VRL-14333) – Ps. Rakastan Sinua VH20-018-0725
11. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
12. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
13. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
14. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
15. Elli L. (VRL-14207) – Dangos Biscotti VH21-027-0007
16. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
17. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
18. Sussu (VRL-12636) – Jeilin Karmiinitiikeri VH18-018-1506
19. titiuu (VRL-10361) – Ohanzee VH20-133-0090
20. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
21. Hazel (VRL-14333) – Jeilin Tiikeritillikka VH18-018-0637
22. miivi (VRL-13320) – Valokylän Kuutamolla VH19-018-0599
23. miivi (VRL-13320) – Sotamaalauksen Kuusielu VH19-018-0597
24. miivi (VRL-13320) – Lupsakan Vadelmaviini VH19-018-0598
25. Zack (VRL-01221) – Marquisse VH20-120-0004
26. Hazel (VRL-14333) – Lupsakan Hämynhäivä VH19-018-0626
27. Elli L. (VRL-14207) – Ambershire Love Affair VH14-027-0188
28. Elli L. (VRL-14207) – M.B. Leimu VH20-018-0732
29. Sorel (VRL-00884) – Syvää Yötä VH19-018-1082
30. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
31. Sorel (VRL-00884) – Kuunauru VH19-018-1084
32. Elli L. (VRL-14207) – Lysviks Zinnia VH19-027-0106
33. miivi (VRL-13320) – Ku Sillit Suolassa VH19-018-0596
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
35. Sussu (VRL-12636) – Grainger VH18-053-0069
36. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
37. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
38. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
39. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
40. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011

Luokka 3

1. Sorel (VRL-00884) – Branwen Arianrhod VH21-022-0046
2. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468 
3. Sorel (VRL-00884) – Ioan Daronwy VH21-022-0047
4. Elli L. (VRL-14207) – Vappulan Paspartuu VH21-018-0097
5. meea (VRL-09844) – Moonsparkle’s Cyrus VH20-003-0185
6. Elli L. (VRL-14207) – Vaalaman Herkules VH21-018-0100
7. miivi (VRL-13320) – Kievarinkujan Hämmennys VH18-018-1994
8. Sorel (VRL-00884) – Caellan Rengrové Fflint VH21-022-0048
9. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
10. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
11. Sussu (VRL-12636) – Newerran Purppuranoita VH18-018-1106
12. Hazel (VRL-14333) – Kaihon Hukkarukka VH21-018-0266
13. Elli L. (VRL-14207) – Helmiahon Vilmiina VH21-018-0091
14. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
15. enna (VRL-14704) – Ketolan Feeniks VH20-018-0423
16. Sussu (VRL-12636) – Hattivatti SUS VH21-018-0819
17. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
18. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480
19. meea (VRL-09844) – Hartwig’s Sparkly Sereina VH20-029-0158
20. Sorel (VRL-00884) – Pyros Blodeuwedd VH21-022-0049
21. Elli L. (VRL-14207) – Roscoff Elite VH19-027-0109
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
23. Kida (VRL-08368) – Varpun Kristalli VH20-018-0911
24. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
25. Sussu (VRL-12636) – Hafiz 51 VH17-003-0114
26. miivi (VRL-13320) – Myrskylän Paljettiponi VH20-018-0251
27. Kida (VRL-08368) – Varpun Robban VH20-018-0917
28. meea (VRL-09844) – Jitterbug K VH20-029-0047
29. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
30. Kida (VRL-08368) – Vaprun Toffeepusu VH20-018-0909
31. enna (VRL-14704) – Silimäniskumurhaaja VH20-018-0336
32. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
33. enna (VRL-14704) – Kuuras Varjovaeltaja VH20-018-0496
34. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
35. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
36. meea (VRL-09844) – Rowandell Candina VH19-031-0322
37. Tiikeri (VRL-10741) – Maailmanparantaja VH21-018-0745
38. Hazel (VRL-14333) – Hornanhovin Sinettisuudelma VH21-018-0112
39. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
40. Sussu (VRL-12636) – Loedwijk 5594 VH13-040-0676

Luokka 2

1. Viivi (VRL-08852) – Vandaal VH21-060-0010
2. miivi (VRL-13320) – Sotamaalauksen Kuusielu VH19-018-0597 
3. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
4. Viivi (VRL-08852) – Wyat Ice Ice Blondy VH15-017-0712
5. miivi (VRL-13320) – Valokylän Kuutamolla VH19-018-0599
6. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
7. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
8. Sorel (VRL-00884) – Kuunauru VH19-018-1084
9. Kida (VRL-08368) – Varpun Aino VH21-018-0177
10. Kida (VRL-08368) – Varpun Virvatuli VH20-018-0957
11. Zack (VRL-01221) – Marquisse VH20-120-0004
12. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Musta Ritari VH19-018-0568
13. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
14. Hazel (VRL-14333) – Jeilin Tiikeritillikka VH18-018-0637
15. Sussu (VRL-12636) – Tiwilip VH19-026-0033
16. Hazel (VRL-14333) – Kaihon Surusointu VH21-018-0111
17. Viivi (VRL-08852) – Saarma VH21-060-0011
18. Zack (VRL-01221) – Aksinya VH21-120-0007
19. Mona Griffiths (VRL-14901) – Cwmcoed Rhyfeddol VH21-024-0026
20. Sorel (VRL-00884) – Bridle Veil VH14-010-0049
21. titiuu (VRL-10361) – Ohanzee VH20-133-0090
22. miivi (VRL-13320) – Ku Sillit Suolassa VH19-018-0596
23. Sorel (VRL-00884) – Lost Patriot VH14-010-0047
24. Viivi (VRL-08852) – Tiilikan Nonparelli VH16-017-0113
25. Elli L. (VRL-14207) – M.B. Leimu VH20-018-0732
26. titiuu (VRL-10361) – Meme Lady VH20-133-0089
27. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
28. Zack (VRL-01221) – Priton Mishika VH21-039-0087
29. Hazel (VRL-14333) – Ps. Rakastan Sinua VH20-018-0725
30. Elli L. (VRL-14207) – Dangos Biscotti VH21-027-0007
31. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
32. Sussu (VRL-12636) – Tzofi VH03-026-1090
33. Elli L. (VRL-14207) – Lysviks Zinnia VH19-027-0106
34. Elli L. (VRL-14207) – Ambershire Love Affair VH14-027-0188
35. Sorel (VRL-00884) – Syvää Yötä VH19-018-1082
36. Hazel (VRL-14333) – Lupsakan Hämynhäivä VH19-018-0626
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
38. Kida (VRL-08368) – Varpun Rommiruhtinas VH20-018-0907
39. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Kuparikuningas VH18-018-2084
40. miivi (VRL-13320) – Lupsakan Vadelmaviini VH19-018-0598

Luokka 4

1. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480
2. enna (VRL-14704) – Kuuras Varjovaeltaja VH20-018-0496 
3. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
4. enna (VRL-14704) – Ketolan Feeniks VH20-018-0423
5. Sorel (VRL-00884) – Ioan Daronwy VH21-022-0047
6. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
7. Hazel (VRL-14333) – Hornanhovin Sinettisuudelma VH21-018-0112
8. meea (VRL-09844) – Victor van Khim VH21-040-0003
9. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
10. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
11. Sorel (VRL-00884) – Caellan Rengrové Fflint VH21-022-0048
12. Sorel (VRL-00884) – Branwen Arianrhod VH21-022-0046
13. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
14. Kida (VRL-08368) – Vaprun Toffeepusu VH20-018-0909
15. miivi (VRL-13320) – Kievarinkujan Hämmennys VH18-018-1994
16. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
17. Kida (VRL-08368) – Varpun Kristalli VH20-018-0911
18. Sussu (VRL-12636) – Evermore Up North VH18-029-0064
19. enna (VRL-14704) – Silimäniskumurhaaja VH20-018-0336
20. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
21. Zack (VRL-01221) – Poka Bereza VH21-039-0092
22. Kida (VRL-08368) – Varpun Mikälie VH20-018-0910
23. Elli L. (VRL-14207) – Vaalaman Herkules VH21-018-0100
24. meea (VRL-09844) – Talida van Khim VH21-040-0001
25. Zack (VRL-01221) – Katnetsa Ion VH21-039-0056
26. Hazel (VRL-14333) – Kaihon Hukkarukka VH21-018-0266
27. Sorel (VRL-00884) – Pyros Blodeuwedd VH21-022-0049
28. Sussu (VRL-12636) – Kielokummun Hevari VH18-018-0169
29. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
30. meea (VRL-09844) – Moonsparkle’s Cascaya VH20-003-0186
31. Elli L. (VRL-14207) – Vappulan Paspartuu VH21-018-0097
32. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
33. meea (VRL-09844) – Tjarda van Khim VH21-040-0002
34. miivi (VRL-13320) – Myrskylän Paljettiponi VH20-018-0251
35. Tiikeri (VRL-10741) – Maailmanparantaja VH21-018-0745
36. Elli L. (VRL-14207) – Helmiahon Vilmiina VH21-018-0091
37. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
38. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
39. Kida (VRL-08368) – Varpun Robban VH20-018-0917
40. Elli L. (VRL-14207) – Roscoff Elite VH19-027-0109