Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 11.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 38/40
2. helppo B 38/40
3. vaativa B 27/40
4. vaativa B 29/40

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833 
2. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
3. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
4. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
5. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
6. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
7. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
8. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
9. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
10. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
11. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
12. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
13. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
14. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
15. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
16. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
17. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
18. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
19. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
20. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
21. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
22. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
23. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
24. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
25. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
26. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
27. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
28. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
29. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
30. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
31. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
32. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
33. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
34. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
35. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
36. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
37. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
38. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089

Luokka 3

1. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206 
3. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
4. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
5. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
6. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
7. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
8. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
9. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
10. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
11. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
12. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
13. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
14. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
15. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
16. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
17. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
18. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
19. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
20. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
21. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
22. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
23. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
24. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
25. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
26. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
27. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046

Luokka 2

1. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
2. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448 
3. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
4. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
5. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
6. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
7. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
8. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
9. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
10. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
11. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
12. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
13. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
14. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
15. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
16. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
17. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
18. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
19. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
20. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
21. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
22. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
23. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
24. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
25. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
26. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
27. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
28. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
29. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
30. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
31. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
32. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
33. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
34. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
35. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
36. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
37. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
38. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068

Luokka 4

1. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
2. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164 
3. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
4. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
5. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
6. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
7. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
8. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
9. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
10. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
11. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
12. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
13. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
14. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
15. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
16. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
17. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
18. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
19. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
20. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
21. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
22. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
23. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
24. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
25. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
26. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
27. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
28. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
29. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087