Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 12.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
2. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015 
3. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
4. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
5. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
6. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
7. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
8. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
9. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
10. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
11. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
12. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
13. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
14. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
15. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
16. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
17. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
18. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
19. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
20. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
21. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
22. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
23. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
24. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
25. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
26. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
27. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
28. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
29. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
30. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
31. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
32. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
33. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
34. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
35. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
36. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
37. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
38. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160

Luokka 3

1. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
2. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073 
3. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
4. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
5. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
6. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
7. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
8. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
9. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
10. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
11. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
12. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
13. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
14. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
15. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
16. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
17. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
18. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
19. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
20. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
21. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
22. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
23. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
24. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
25. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
26. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
27. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015

Luokka 2

1. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
2. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128 
3. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
4. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
5. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
6. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
7. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
8. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
9. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
10. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
11. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
12. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
13. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
14. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
15. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
16. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
17. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
18. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
19. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
20. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
22. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
23. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
24. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
25. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
26. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
27. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
28. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
29. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
30. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
31. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
32. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
33. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
34. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
35. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
36. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
37. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
38. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068

Luokka 4

1. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
2. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340 
3. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
4. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
5. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
6. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
7. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
8. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
9. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
10. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
11. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
12. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
13. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
14. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
15. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
16. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
17. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
18. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
19. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
20. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
21. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
22. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
23. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
24. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
25. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
26. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
27. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
28. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206