Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 13.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
2. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076 
3. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
4. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
5. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
6. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
7. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
8. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
9. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
10. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
11. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
12. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
13. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
14. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
15. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
16. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
17. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
18. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
19. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
20. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
21. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
23. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
24. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
25. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
26. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
27. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
28. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
29. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
30. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
31. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
32. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
33. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
34. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
35. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
36. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
38. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259

Luokka 3

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
2. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014 
3. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
4. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
5. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
6. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
7. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
8. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
9. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
10. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
11. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
12. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
13. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
14. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
15. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
16. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
17. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
18. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
19. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
20. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
21. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
22. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
23. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
24. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
25. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
26. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
27. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206

Luokka 2

1. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
2. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013 
3. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
4. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
5. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
6. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
7. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
8. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
9. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
10. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
11. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
12. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
13. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
14. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
15. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
16. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
17. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
18. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
19. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
20. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
22. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
23. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
24. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
25. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
26. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
27. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
28. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
29. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
30. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
31. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
32. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
33. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
34. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
35. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
36. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
37. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
38. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747

Luokka 4

1. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
2. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356 
3. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
4. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
5. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
6. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
7. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
8. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
9. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
10. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
11. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
12. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
13. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
14. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
15. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
16. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
17. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
18. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
19. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
20. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
22. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
23. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
24. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
25. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
26. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
28. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
29. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046