Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 14.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
2. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833 
3. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
4. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
5. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
6. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
7. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
8. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
9. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
10. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
11. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
12. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
13. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
14. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
15. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
16. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
17. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
18. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
19. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
20. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
21. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
22. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
23. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
24. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
25. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
26. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
27. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
28. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
30. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
31. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
32. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
33. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
34. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
35. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
36. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
37. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
38. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089

Luokka 3

1. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
2. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
4. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
5. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
6. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
7. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
8. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
9. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
10. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
11. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
12. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
13. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
14. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
15. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
16. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
17. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
18. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
19. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
20. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
21. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
22. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
23. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
24. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
25. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
26. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
27. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014

Luokka 2

1. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
2. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833 
3. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
4. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
5. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
6. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
7. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
8. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
9. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
10. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
11. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
12. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
13. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
14. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
15. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
16. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
17. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
18. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
19. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
20. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
21. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
23. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
24. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
25. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
26. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
27. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
28. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
29. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
30. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
31. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
32. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
33. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
34. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
35. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
36. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
37. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
38. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062

Luokka 4

1. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
2. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044 
3. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
4. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
5. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
6. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
7. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
8. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
9. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
10. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
11. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
12. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
13. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
14. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
15. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
16. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
17. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
18. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
19. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
20. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
21. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
22. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
23. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
24. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
25. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
27. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
28. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
29. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356