Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 15.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018 
2. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
3. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
4. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
5. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
6. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
7. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
8. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
9. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
10. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
11. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
12. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
13. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
14. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
15. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
16. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
17. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
18. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
19. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
20. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
21. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
22. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
23. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
24. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
25. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
26. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
27. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
28. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
29. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
30. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
31. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
32. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
33. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
34. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
35. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
36. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
37. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
38. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044

Luokka 3

1. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
2. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044 
3. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
4. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
5. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
6. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
7. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
8. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
9. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
10. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
11. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
12. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
13. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
14. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
15. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
16. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
17. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
18. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
19. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
20. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
21. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
22. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
23. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
24. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
25. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
26. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
27. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124

Luokka 2

1. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
2. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833 
3. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
4. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
5. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
6. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
7. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
8. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
10. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
11. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
12. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
13. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
14. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
15. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
16. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
17. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
18. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
19. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
20. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
21. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
22. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
23. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
24. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
25. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
26. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
27. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
28. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
29. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
30. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
31. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
32. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
33. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
34. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
35. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
36. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
37. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
38. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028

Luokka 4

1. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
2. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044 
3. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
4. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
5. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
6. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
7. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
8. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
9. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
10. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
11. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
12. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
13. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
14. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
15. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
16. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
17. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
18. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
19. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
20. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
21. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
22. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
23. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
24. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
25. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
26. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
27. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
28. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
29. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164