Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 16.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
2. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
4. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
5. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
6. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
7. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
8. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
9. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
10. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
11. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
12. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
13. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
14. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
15. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
16. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
17. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
18. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
19. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
20. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
21. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
22. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
23. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
24. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
25. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
26. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
27. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
28. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
29. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
30. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
31. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
32. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
33. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
34. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
35. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
36. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
37. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
38. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045

Luokka 3

1. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
2. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468 
3. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
4. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
5. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
6. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
7. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
8. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
9. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
10. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
11. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
12. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
13. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
14. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
15. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
16. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
17. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
18. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
19. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
20. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
21. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
22. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
23. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
24. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
25. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
26. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
27. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
2. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
4. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
5. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
6. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
7. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
8. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
9. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
10. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
11. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
12. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
13. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
14. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
15. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
16. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
17. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
18. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
19. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
20. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
21. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
22. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
23. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
24. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
25. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
26. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
27. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
28. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
29. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
30. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
31. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
32. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
33. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
34. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
35. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
36. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
37. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
38. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160

Luokka 4

1. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
2. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453 
3. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
4. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
5. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
6. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
7. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
8. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
9. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
10. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
11. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
12. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
13. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
14. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
15. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
16. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
17. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
18. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
19. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
20. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
21. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
22. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
23. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
24. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
25. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
26. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
27. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
28. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
29. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093