Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 18.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
2. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040 
3. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
4. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
5. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
6. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
7. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
8. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
9. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
10. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
11. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
12. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
13. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
14. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
15. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
16. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
17. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
18. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
19. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
20. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
21. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
22. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
23. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
24. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
25. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
26. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
27. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
28. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
29. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
30. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
31. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
32. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
33. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
34. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
35. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
36. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
37. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
38. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045

Luokka 3

1. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
2. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289 
3. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
4. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
5. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
6. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
7. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
8. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
9. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
10. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
11. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
12. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
13. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
14. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
15. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
16. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
17. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
18. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
19. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
20. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
21. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
22. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
23. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
24. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
25. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
27. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453

Luokka 2

1. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
2. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045 
3. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
4. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
5. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
6. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
7. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
8. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
9. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
10. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
11. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
12. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
13. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
14. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
15. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
16. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
17. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
18. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
19. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
20. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
21. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
22. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
23. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
24. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
25. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
26. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
27. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
28. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
29. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
30. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
31. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
32. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
33. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
35. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
36. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
37. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
38. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002

Luokka 4

1. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
2. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453 
3. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
4. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
5. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
6. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
7. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
8. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
9. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
10. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
11. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
12. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
13. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
14. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
15. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
16. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
17. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
18. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
19. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
20. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
21. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
22. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
23. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
24. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
25. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
26. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
27. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
28. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
29. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006