Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 11.08. - 20.08.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 19.08.2021 / 10.08.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ241-250

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207 
3. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
4. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
5. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
6. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
7. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
8. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
9. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
10. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
11. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
12. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
13. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
14. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
15. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
16. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
17. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
18. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
19. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
20. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
21. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
22. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
23. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
24. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
25. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
26. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
27. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
28. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
29. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
30. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
31. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
32. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
33. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
34. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
35. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
36. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
37. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
38. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106

Luokka 3

1. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
2. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206 
3. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
4. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
5. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
6. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
7. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
8. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
9. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
10. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
11. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
12. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
13. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
14. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
15. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
16. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
17. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
18. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658
19. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
20. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
21. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015
22. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
23. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
24. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669
25. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
26. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
27. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Pakkoruotsin Pakoluola VH21-018-0208
2. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076 
3. Dee (VRL-13383) – Männynkäpy VH17-018-1164
4. k (VRL-10444) – Hoothoot VH21-029-0259
5. Cherry (VRL-12299) – Kernfield Sunset Bliss VH19-027-0098
6. Laura (VRL-11124) – Huvihattara VH19-018-0004
7. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Jestine VH21-022-0045
8. Mona Griffiths (VRL-14901) – Rhynau Mawr Menuett VH21-024-0027
9. Zack (VRL-01221) – Silent Night di Sierra VH21-006-0168
10. Mona Griffiths (VRL-14901) – Llanwenarth Berwynfa VH21-024-0062
11. vix (VRL-14973) – Bailukipinä VH21-018-0743
12. Tiikeri (VRL-10741) – Pähkylä Luola VH21-018-0207
13. Dee (VRL-13383) – Kuuma-Kustav VH21-018-1084
14. Laura (VRL-11124) – Villahaan Huvipulla VH18-018-1128
15. vix (VRL-14973) – Hokkus Pokkus VH21-018-0748
16. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Eithlin VH21-024-0053
17. vix (VRL-14973) – Tuplavuoro VH21-018-0747
18. Theo (VRL-14436) – Fame’s Luminos VH20-029-0101
19. Zack (VRL-01221) – Sierra Theory Of Poseidon VH20-034-0040
20. k (VRL-10444) – Doublade VH21-029-0258
21. Veera R. (VRL-10735) – Crampton Schuffelen VH20-115-0018
22. vix (VRL-14973) – Valokylän Tillintallin VH21-018-0833
23. Veera R. (VRL-10735) – Llygedyn Hwdwch VH21-026-0015
24. Tiikeri (VRL-10741) – Räiskyvän Armas VH20-018-0448
25. Mona Griffiths (VRL-14901) – Hennieth Lady Rose VH21-024-0028
26. Veera R. (VRL-10735) – Glenwood Caramel Latte VH21-022-0013
27. Theo (VRL-14436) – Kuuralehdon Fabian VH20-018-0548
28. k (VRL-10444) – Gotta Catch Them All VH21-028-0106
29. Vibaja (VRL-00727) – Springhill Wild Ginger VH21-063-0002
30. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Gobhlain VH21-022-0044
31. Mona Griffiths (VRL-14901) – Caelfall Rhunddwr VH20-024-0089
32. Milja H. (VRL-10674) – Sycamore Holly VH21-029-0220
33. Veera R. (VRL-10735) – Kadon Radikaali VH21-018-0027
34. Zack (VRL-01221) – Last Light xx VH21-006-0223
35. Zack (VRL-01221) – Anemone xx VH21-006-0160
36. Dee (VRL-13383) – Ninjana VH21-018-1088
37. Tiikeri (VRL-10741) – Pihlajanmarja Luola VH21-018-0068
38. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089

Luokka 4

1. Milja H. (VRL-10674) – Serellenders Monsterman VH16-031-0669 
2. Veera R. (VRL-10735) – P.L. Bilekasino VH20-018-0658 
3. Zack (VRL-01221) – Gibleton LH x VH21-090-0006
4. Zack (VRL-01221) – Dawnvale Renessans VH18-039-0097
5. Amanda (VRL-10878) – Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008
6. Vibaja (VRL-00727) – Kustavilainen VH20-018-1093
7. Zack (VRL-01221) – Adeczer Ion VH21-100-0003
8. Zack (VRL-01221) – Ibanawa Yemn VH21-100-0006
9. Theo (VRL-14436) – Vuornan Hattarakelmi VH19-018-1074
10. Vibaja (VRL-00727) – Maldwyn Royan VH21-026-0060
11. Laura (VRL-11124) – Fairburn Hawkeye-Kid VH19-027-0059
12. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
13. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
14. Amanda (VRL-10878) – Chevy VH16-209-0043
15. Cherry (VRL-12299) – Varenna Clover VH18-012-0289
16. Vibaja (VRL-00727) – Rhediad Rhidyll VH20-026-0073
17. Veera R. (VRL-10735) – Shenora CE VH20-031-0350
18. Lissu T. (VRL-12701) – Llanllwni Brin VH19-026-0044
19. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
20. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
21. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
22. Veera R. (VRL-10735) – Eureka von Lark VH20-013-0068
23. Lissu T. (VRL-12701) – Ravenscroft Mainscream VH15-027-0340
24. Lissu T. (VRL-12701) – Crane Helreginn VH19-026-0046
25. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Fienga VH21-031-0124
27. Lissu T. (VRL-12701) – Kurjen Kuunkuiskaus VH20-018-0356
28. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
29. Vibaja (VRL-00727) – Klinge af Pil VH21-010-0015