Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 01.10. - 10.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 01.10.2021 / 30.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ301-310

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 40/40
2. helppo B 40/40
3. vaativa B 40/40
4. vaativa B 40/40

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. turjake (VRL-07415) – Davros de MerleVH20-029-0160
2. Zack (VRL-01221) – GLA Wolfeye VH20-048-0035
3. Kida (VRL-08368) – Lloeren Toblerone VH20-022-0049 
4. turjake (VRL-07415) – Waldo de Beaumanoir VH20-029-0077
5. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
6. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Little Treat VH19-022-0024
7. Ireth (VRL-03777) – Furuarps Hyllemö VH18-080-0004
8. Ireth (VRL-03777) – Maldwyn of Smithloch VH18-024-0001
9. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Ffraid Elan VH21-026-0042
10. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245
11. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
12. Inkku R. (VRL-14959) – Vivere Percussion HAH VH21-046-0062
13. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
14. Zack (VRL-01221) – Garnave Rewa VH21-039-0101
15. Inkku R. (VRL-14959) – Aurelia BFH VH16-027-0109
16. Dee (VRL-13383) – Mighty Mickey VH21-017-0268
17. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254
18. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Lili Cain VH19-024-0072
19. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
20. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
21. Kida (VRL-08368) – Lloeren Ellie VH20-022-0086
22. Sussu (VRL-12636) – Jeilin Karmiinitiikeri VH18-018-1506
23. Disa (VRL-03335) – Moylgrove Eleri VH21-025-0008
24. Disa (VRL-03335) – Derynant Eirianedd VH17-024-0018
25. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Summer Trick VH19-024-0071
26. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
27. turjake (VRL-07415) – Elitehof’s NefertariVH20-023-0085
28. Ireth (VRL-03777) – Primal Scream VH15-063-0007
29. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
30. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
31. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
32. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
33. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Ilkityö Onnistui VH21-018-0755
34. Zack (VRL-01221) – GLA Magnetrocket VH21-048-0053
35. turjake (VRL-07415) – Caelfall Radames VH20-029-0164
36. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
37. Dee (VRL-13383) – Zippy’s Zephyr VH21-017-0273
38. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
39. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
40. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055

Luokka 3

1. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
2. Ireth (VRL-03777) – Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141 
3. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480
4. Laura (VRL-11124) – Pawhill Toy Shop Terror VH21-035-0078
5. Dee (VRL-13383) – Tuikun Helinä VH21-018-1157
6. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
7. Ireth (VRL-03777) – Meriem al Namys ox VH18-003-0146
8. Inkku R. (VRL-14959) – Balan’s Cry Me A River VH18-029-0055
9. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
10. Nintsu (VRL-01851) – Grimaldo VH19-023-0066
11. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
12. Kida (VRL-08368) – Varpun Lemminkäinen VH20-018-1045
13. Sussu (VRL-12636) – Hafiz 51 VH17-003-0114
14. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
15. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
16. Nintsu (VRL-01851) – Checino MPB VH20-023-0020
17. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
18. Cherry (VRL-12299) – Almost Easy Joy VH17-031-0504
19. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
20. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
21. Dee (VRL-13383) – Varpun Salmiakkisuukko VH21-018-1122
22. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
23. Inkku R. (VRL-14959) – Friday The 13th VH21-029-0235
24. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
25. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
26. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
27. Inkku R. (VRL-14959) – Bluebird Poem VH21-031-0224
28. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
29. Disa (VRL-03335) – Amerigo VH21-021-0129
30. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
31. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
32. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
33. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
34. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
35. Disa (VRL-03335) – Umberta VH21-021-0130
36. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
37. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
38. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
39. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
40. Nintsu (VRL-01851) – Jasmijn MPB VH19-023-0013

Luokka 2

1. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
2. turjake (VRL-07415) – Elitehof’s Nefertari VH20-023-0085 
3. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
4. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
5. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
6. Ireth (VRL-03777) – Lúnastal of Swildie VH18-071-0016
7. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
8. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254
9. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
10. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Magician VH20-024-0001
11. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
12. Disa (VRL-03335) – Moylgrove Eleri VH21-025-0008
13. Inkku R. (VRL-14959) – Kaunon Villimarja VH16-018-1389
14. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
15. Kida (VRL-08368) – Lloeren Ellie VH20-022-0086
16. Zack (VRL-01221) – GLA Magnetrocket VH21-048-0053
17. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Little Myth VH20-022-0001
18. Dee (VRL-13383) – Mighty Mickey VH21-017-0268
19. Kida (VRL-08368) – Lloeren Toblerone VH20-022-0049
20. Nintsu (VRL-01851) – Draco Dawn VH20-022-0025
21. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
22. Inkku R (VRL-14959) – Orange Wood’s Phoenix VH21-027-0089
23. turjake (VRL-07415) – Davros de MerleVH20-029-0160
24. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
25. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245
26. Ireth (VRL-03777) – PP’s Adelajda VH18-173-0008
27. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Ilkityö Onnistui VH21-018-0755
28. Ireth (VRL-03777) – Cirinn of Swildie VH16-071-0034
29. turjake (VRL-07415) – Caelfall Radames VH20-029-0164
30. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
31. turjake (VRL-07415) – Waldo de Beaumanoir VH20-029-0077
32. Zack (VRL-01221) – GLA Wolfeye VH20-048-0035
33. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Ffraid Elan VH21-026-0042
34. Ireth (VRL-03777) – Namys Ragnvald VH18-080-0003
35. Dee (VRL-13383) – Zippy’s Zephyr VH21-017-0273
36. Disa (VRL-03335) – Derynant Eirianedd VH17-024-0018
37. Sussu (VRL-12636) – Grainger VH18-053-0069
38. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
39. Inkku R (VRL-14959) – Dilema VH21-057-0015
40. Zack (VRL-01221) – Garnave Rewa VH21-039-0101

Luokka 4

1. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
2. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087 
3. Nintsu (VRL-01851) – Spy Rewa VH17-023-0071
4. Sussu (VRL-12636) – Käkiharjun Justiinsa Joo VH20-018-0313
5. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
6. Dee (VRL-13383) – Tuikun Helinä VH21-018-1157
7. Nintsu (VRL-01851) – Doll in the Dark MPB VH18-023-0010
8. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
9. Cherry (VRL-12299) – Almost Easy Joy VH17-031-0504
10. Nintsu (VRL-01851) – Fern Captain VH19-023-0046
11. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
12. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
13. Kida (VRL-08368) – Varpun Lemminkäinen VH20-018-1045
14. Disa (VRL-03335) – Amerigo VH21-021-0129
15. Inkku R. (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
16. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
17. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
18. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
19. Inkku R. (VRL-14959) – Cha Cha Cha VH21-031-0225
20. Laura (VRL-11124) – Pawhill Toy Shop Terror VH21-035-0078
21. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
22. Sussu (VRL-12636) – Ahote Raziq VH15-050-0056
23. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480
24. Ireth (VRL-03777) – Orqúidea VH18-033-0071
25. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
26. Ireth (VRL-03777) – Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144
27. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
28. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
29. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
30. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
31. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
32. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
33. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
34. Disa (VRL-03335) – Umberta VH21-021-0130
35. Ireth (VRL-03777) – Zainab al Namys ox VH18-003-0148
36. Dee (VRL-13383) – Varpun Salmiakkisuukko VH21-018-1122
37. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
38. Ireth (VRL-03777) – Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145
39. Nintsu (VRL-01851) – Baredwin MPB VH18-023-0024
40. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534