Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 01.10. - 10.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 04.10.2021 / 30.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ301-310

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
2. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055 
3. Dee (VRL-13383) – Mighty Mickey VH21-017-0268
4. Disa (VRL-03335) – Moylgrove Eleri VH21-025-0008
5. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
6. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
7. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Summer Trick VH19-024-0071
8. Zack (VRL-01221) – GLA Wolfeye VH20-048-0035
9. turjake (VRL-07415) – Caelfall Radames VH20-029-0164
10. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
11. Kida (VRL-08368) – Lloeren Toblerone VH20-022-0049
12. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
13. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Little Treat VH19-022-0024
14. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
15. Ireth (VRL-03777) – Primal Scream VH15-063-0007
16. Zack (VRL-01221) – Garnave Rewa VH21-039-0101
17. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Ffraid Elan VH21-026-0042
18. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
19. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245
20. Ireth (VRL-03777) – Maldwyn of Smithloch VH18-024-0001
21. Inkku R. (VRL-14959) – Aurelia BFH VH16-027-0109
22. Disa (VRL-03335) – Derynant Eirianedd VH17-024-0018
23. Zack (VRL-01221) – GLA Magnetrocket VH21-048-0053
24. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
25. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
26. Inkku R. (VRL-14959) – Vivere Percussion HAH VH21-046-0062
27. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
28. Dee (VRL-13383) – Zippy’s Zephyr VH21-017-0273
29. Kida (VRL-08368) – Lloeren Ellie VH20-022-0086
30. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Lili Cain VH19-024-0072
31. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Ilkityö Onnistui VH21-018-0755
32. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
33. turjake (VRL-07415) – Davros de MerleVH20-029-0160
34. Ireth (VRL-03777) – Furuarps Hyllemö VH18-080-0004
35. turjake (VRL-07415) – Waldo de Beaumanoir VH20-029-0077
36. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
37. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
38. turjake (VRL-07415) – Elitehof’s NefertariVH20-023-0085
39. Sussu (VRL-12636) – Jeilin Karmiinitiikeri VH18-018-1506
40. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254

Luokka 3

1. Dee (VRL-13383) – Tuikun Helinä VH21-018-1157
2. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480 
3. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
4. Nintsu (VRL-01851) – Grimaldo VH19-023-0066
5. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
6. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
7. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
8. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
9. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
10. Disa (VRL-03335) – Amerigo VH21-021-0129
11. Nintsu (VRL-01851) – Checino MPB VH20-023-0020
12. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
13. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
14. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
15. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
16. Inkku R. (VRL-14959) – Bluebird Poem VH21-031-0224
17. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
18. Nintsu (VRL-01851) – Jasmijn MPB VH19-023-0013
19. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
20. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
21. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
22. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
23. Inkku R. (VRL-14959) – Friday The 13th VH21-029-0235
24. Laura (VRL-11124) – Pawhill Toy Shop Terror VH21-035-0078
25. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
26. Ireth (VRL-03777) – Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141
27. Inkku R. (VRL-14959) – Balan’s Cry Me A River VH18-029-0055
28. Sussu (VRL-12636) – Hafiz 51 VH17-003-0114
29. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
30. Ireth (VRL-03777) – Meriem al Namys ox VH18-003-0146
31. Disa (VRL-03335) – Umberta VH21-021-0130
32. Kida (VRL-08368) – Varpun Lemminkäinen VH20-018-1045
33. Cherry (VRL-12299) – Almost Easy Joy VH17-031-0504
34. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
35. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
36. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
37. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
38. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
39. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
40. Dee (VRL-13383) – Varpun Salmiakkisuukko VH21-018-1122

Luokka 2

1. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Ilkityö Onnistui VH21-018-0755
2. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245 
3. Sussu (VRL-12636) – Grainger VH18-053-0069
4. Dee (VRL-13383) – Zippy’s Zephyr VH21-017-0273
5. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
6. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
7. Disa (VRL-03335) – Derynant Eirianedd VH17-024-0018
8. Inkku R (VRL-14959) – Dilema VH21-057-0015
9. Ireth (VRL-03777) – Cirinn of Swildie VH16-071-0034
10. Inkku R. (VRL-14959) – Kaunon Villimarja VH16-018-1389
11. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Magician VH20-024-0001
12. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
13. turjake (VRL-07415) – Elitehof’s NefertariVH20-023-0085
14. Inkku R (VRL-14959) – Orange Wood’s Phoenix VH21-027-0089
15. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
16. Ireth (VRL-03777) – Lúnastal of Swildie VH18-071-0016
17. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Ffraid Elan VH21-026-0042
18. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254
19. Kida (VRL-08368) – Lloeren Toblerone VH20-022-0049
20. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
21. turjake (VRL-07415) – Waldo de Beaumanoir VH20-029-0077
22. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Little Myth VH20-022-0001
23. Nintsu (VRL-01851) – Draco Dawn VH20-022-0025
24. Zack (VRL-01221) – GLA Wolfeye VH20-048-0035
25. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
26. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
27. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
28. turjake (VRL-07415) – Caelfall Radames VH20-029-0164
29. Ireth (VRL-03777) – Namys Ragnvald VH18-080-0003
30. Dee (VRL-13383) – Mighty Mickey VH21-017-0268
31. Zack (VRL-01221) – GLA Magnetrocket VH21-048-0053
32. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
33. Kida (VRL-08368) – Lloeren Ellie VH20-022-0086
34. Ireth (VRL-03777) – PP’s Adelajda VH18-173-0008
35. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
36. Zack (VRL-01221) – Garnave Rewa VH21-039-0101
37. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
38. turjake (VRL-07415) – Davros de MerleVH20-029-0160
39. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
40. Disa (VRL-03335) – Moylgrove Eleri VH21-025-0008

Luokka 4

1. Dee (VRL-13383) – Tuikun Helinä VH21-018-1157 
2. Nintsu (VRL-01851) – Spy Rewa VH17-023-0071
3. Kida (VRL-08368) – Varpun Lemminkäinen VH20-018-1045
4. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
5. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
6. Inkku R. (VRL-14959) – Cha Cha Cha VH21-031-0225
7. Ireth (VRL-03777) – Zainab al Namys ox VH18-003-0148
8. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
9. Ireth (VRL-03777) – Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145
10. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
11. Sussu (VRL-12636) – Ahote Raziq VH15-050-0056
12. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
13. Nintsu (VRL-01851) – Fern Captain VH19-023-0046
14. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
15. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
16. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
17. Disa (VRL-03335) – Umberta VH21-021-0130
18. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
19. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480
20. Disa (VRL-03335) – Amerigo VH21-021-0129
21. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
22. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
23. Nintsu (VRL-01851) – Doll in the Dark MPB VH18-023-0010
24. Dee (VRL-13383) – Varpun Salmiakkisuukko VH21-018-1122
25. Cherry (VRL-12299) – Almost Easy Joy VH17-031-0504
26. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
27. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
28. Laura (VRL-11124) – Pawhill Toy Shop Terror VH21-035-0078
29. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
30. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
31. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
32. Inkku R. (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
33. Sussu (VRL-12636) – Käkiharjun Justiinsa Joo VH20-018-0313
34. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
35. Ireth (VRL-03777) – Orqúidea VH18-033-0071
36. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
37. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
38. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
39. Nintsu (VRL-01851) – Baredwin MPB VH18-023-0024
40. Ireth (VRL-03777) – Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144