Yemene
Tervetuloa virtuaalitalli Yemeneen! Virtuaalisessa Puolassa sijaitseva talli on perustettu vuonna 2012, joten vietämme jo kymmenettä vuosipäiväämme. Tutustu, ihastu ja käy tsekkaamassa myytävät kasvattimme. Meidän mielestä jokaisen virtuaalitallin hevoslistauksesta kuuluisi löytyä yksi Yemeneläinen!
Yemene
Ratsutallin rotuvalikoimasta löytyy wielkopolski, budjonny, RBSH, angloarabi, englantilainen täysiverinen, anglo-trakehner, anglo-argentino, criollo, trakehner ja westfalen. Mikä näistä on sinun suosikkisi?
Yemene
Vauhtia ja jännittäviä tilanteita! Ravitallissamme asuvat lämminveriset ravihevoset kilpailevat 11-vuotiaiksi, jonka jälkeen ne siirtyvät siitoskäyttöön.
Yemene
Vuonna 2022 meidän kasvattilistoilta löytyy jo yli 400 kasvatin nimi. Tunnistat Yemeneläiset nimen takaliitteestä Yemn. Löytyykö sinun tallista jo oma Yemeneläinen?
Previous
Next

KRJ koulukilpailut 01.10. - 10.10.2021

– järjestää Zack (VRL-01221), Yemene
– pvm/vip 08.10.2021 / 30.09.2021
– tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla

– yhteen luokkaan otetaan 40 ratsukkoa
– yksi ratsastaja saa tuoda luokkaan max 4 hevosta
– yksi hevonen saa osallistua max 2 luokkaan

Kiitos kuvituskuvasta http://ransu.kuvat.fi

Osallistumisohjeet

Osallistu sähköpostiin zack.virtual@gmail.com otsikolla KRJ301-310

Luokka nro (rivinvaihto)
Ratsastaja (VRL-tunnus) – Hevonen VH-numero

Luokat

1. helppo B 
2. helppo B 
3. vaativa B 
4. vaativa B 

Osallistujat / tulokset

Luokka 1

1. Zack (VRL-01221) – GLA Magnetrocket VH21-048-0053
2. Zack (VRL-01221) – GLA Wolfeye VH20-048-0035
3. Ireth (VRL-03777) – Primal Scream VH15-063-0007 
4. Inkku R. (VRL-14959) – Räiskyvän Toffiina VH15-018-0406
5. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
6. Zack (VRL-01221) – Garnave Rewa VH21-039-0101
7. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Ffraid Elan VH21-026-0042
8. Inkku R. (VRL-14959) – Vivere Percussion HAH VH21-046-0062
9. Disa (VRL-03335) – Moylgrove Eleri VH21-025-0008
10. Inkku R. (VRL-14959) – Aurelia BFH VH16-027-0109
11. Kida (VRL-08368) – Lloeren Toblerone VH20-022-0049
12. turjake (VRL-07415) – Elitehof’s NefertariVH20-023-0085
13. Ireth (VRL-03777) – Furuarps Hyllemö VH18-080-0004
14. Sussu (VRL-12636) – Mayhem Co-Chocomel VH17-017-0534
15. turjake (VRL-07415) – Caelfall Radames VH20-029-0164
16. Dee (VRL-13383) – Zippy’s Zephyr VH21-017-0273
17. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
18. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254
19. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
20. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
21. Nintsu (VRL-01851) – Fake Ramstein MPB VH19-023-0055
22. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245
23. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
24. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Ilkityö Onnistui VH21-018-0755
25. Kida (VRL-08368) – Lloeren Ellie VH20-022-0086
26. Dee (VRL-13383) – Mighty Mickey VH21-017-0268
27. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Little Treat VH19-022-0024
28. Ireth (VRL-03777) – Maldwyn of Smithloch VH18-024-0001
29. turjake (VRL-07415) – Waldo de Beaumanoir VH20-029-0077
30. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
31. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
32. Inkku R. (VRL-14959) – Tähkäpään Peony VH21-027-0090
33. turjake (VRL-07415) – Davros de MerleVH20-029-0160
34. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
35. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
36. Ireth (VRL-03777) – Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661
37. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Lili Cain VH19-024-0072
38. Sussu (VRL-12636) – Jeilin Karmiinitiikeri VH18-018-1506
39. Disa (VRL-03335) – Derynant Eirianedd VH17-024-0018
40. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Summer Trick VH19-024-0071

Luokka 3

1. Ireth (VRL-03777) – Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849
2. Ireth (VRL-03777) – Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141 
3. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
4. Cherry (VRL-12299) – Almost Easy Joy VH17-031-0504
5. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
6. Inkku R. (VRL-14959) – Balan’s Cry Me A River VH18-029-0055
7. Nintsu (VRL-01851) – Jasmijn MPB VH19-023-0013
8. Nintsu (VRL-01851) – Grimaldo VH19-023-0066
9. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
10. Disa (VRL-03335) – Umberta VH21-021-0130
11. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
12. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
13. Kida (VRL-08368) – Varpun Lemminkäinen VH20-018-1045
14. Ireth (VRL-03777) – Meriem al Namys ox VH18-003-0146
15. Inkku R. (VRL-14959) – Friday The 13th VH21-029-0235
16. Sussu (VRL-12636) – Palavarakkaus VH18-018-1105
17. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
18. Laura (VRL-11124) – Pawhill Toy Shop Terror VH21-035-0078
19. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
20. Nintsu (VRL-01851) – Glitter Sparkle MPB VH20-023-0002
21. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
22. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
23. Dee (VRL-13383) – Tuikun Helinä VH21-018-1157
24. Dee (VRL-13383) – Varpun Salmiakkisuukko VH21-018-1122
25. Sussu (VRL-12636) – Mäntypuinen Mäkäräinen VH18-018-1137
26. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
27. Inkku R. (VRL-14959) – Bluebird Poem VH21-031-0224
28. Inkku R. (VRL-14959) – Wild Idea VH21-054-0011
29. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
30. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014
31. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
32. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
33. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
34. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480
35. Sussu (VRL-12636) – Hafiz 51 VH17-003-0114
36. Nintsu (VRL-01851) – Checino MPB VH20-023-0020
37. Ireth (VRL-03777) – Vaniman Lahjakäpy VH18-018-1970
38. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
39. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
40. Disa (VRL-03335) – Amerigo VH21-021-0129

Luokka 2

1. Tiikeri (VRL-10741) – Keijumäen Pikku Pähkinä VH21-017-0246
2. Kida (VRL-08368) – Lloeren Toblerone VH20-022-0049 
3. Zack (VRL-01221) – GLA Wolfeye VH20-048-0035
4. Sussu (VRL-12636) – Mixedin Myrskytuuli VH18-018-2083
5. turjake (VRL-07415) – Waldo de Beaumanoir VH20-029-0077
6. Zack (VRL-01221) – Garnave Rewa VH21-039-0101
7. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Ilkityö Onnistui VH21-018-0755
8. turjake (VRL-07415) – Elitehof’s NefertariVH20-023-0085
9. Sussu (VRL-12636) – Grainger VH18-053-0069
10. Zack (VRL-01221) – Behind The Mask xx VH21-006-0161
11. Kida (VRL-08368) – Rhosfarch Ikaros VH21-025-0004
12. Dee (VRL-13383) – Wayfarer’s Nadinella VH21-017-0272
13. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Walnut Snooker VH21-017-0253
14. Laura (VRL-11124) – Doricemay VH20-029-0076
15. Dee (VRL-13383) – Zippy’s Zephyr VH21-017-0273
16. Laura (VRL-11124) – Myrskylän Soihtu VH20-018-0802
17. Disa (VRL-03335) – Derynant Eirianedd VH17-024-0018
18. Inkku R. (VRL-14959) – Cersei VH21-012-0133
19. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Ffraid Elan VH21-026-0042
20. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Magician VH20-024-0001
21. Tiikeri (VRL-10741) – Blackton Dead Bear Walking VH21-017-0245
22. Disa (VRL-03335) – Moylgrove Eleri VH21-025-0008
23. Inkku R. (VRL-14959) – Kaunon Villimarja VH16-018-1389
24. Ireth (VRL-03777) – Namys Ragnvald VH18-080-0003
25. Inkku R (VRL-14959) – Orange Wood’s Phoenix VH21-027-0089
26. Nintsu (VRL-01851) – Moana’s Little Myth VH20-022-0001
27. Ireth (VRL-03777) – Lúnastal of Swildie VH18-071-0016
28. Dee (VRL-13383) – Mighty Mickey VH21-017-0268
29. Dee (VRL-13383) – Pankolan Taiga VH21-018-1089
30. Nintsu (VRL-01851) – Draco Dawn VH20-022-0025
31. Inkku R (VRL-14959) – Dilema VH21-057-0015
32. Tiikeri (VRL-10741) – Cave’s Royal Bear Slayer VH21-017-0254
33. Nintsu (VRL-01851) – Choco Chip Cookie MPB VH20-023-0005
34. turjake (VRL-07415) – Caelfall Radames VH20-029-0164
35. Kida (VRL-08368) – Lloeren Ellie VH20-022-0086
36. Disa (VRL-03335) – Llancarfan Arthod VH21-025-0006
37. Ireth (VRL-03777) – Cirinn of Swildie VH16-071-0034
38. Ireth (VRL-03777) – PP’s Adelajda VH18-173-0008
39. turjake (VRL-07415) – Davros de MerleVH20-029-0160
40. Zack (VRL-01221) – GLA Magnetrocket VH21-048-0053

Luokka 4

1. Ireth (VRL-03777) – Zainab al Namys ox VH18-003-0148
2. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Amorilla VH19-018-1014 
3. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Aurelia VH19-018-0211
4. Laura (VRL-11124) – Pawhill Toy Shop Terror VH21-035-0078
5. Zack (VRL-01221) – Skijar Rewa x VH21-034-0040
6. Nintsu (VRL-01851) – Spy Rewa VH17-023-0071
7. Dee (VRL-13383) – Herjahuuto VH21-018-1156
8. Disa (VRL-03335) – Umberta VH21-021-0130
9. Nintsu (VRL-01851) – Doll in the Dark MPB VH18-023-0010
10. Sussu (VRL-12636) – Ahote Raziq VH15-050-0056
11. Sussu (VRL-12636) – Phantom of the Opera KRN VH20-029-0052
12. Tiikeri (VRL-10741) – Vienna F VH21-021-0127
13. Dee (VRL-13383) – Varpun Salmiakkisuukko VH21-018-1122
14. Ireth (VRL-03777) – Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144
15. Inkku R. (VRL-14959) – Derlwen Magic VH21-026-0064
16. Disa (VRL-03335) – Amerigo VH21-021-0129
17. Zack (VRL-01221) – Sierra Dostiz VH21-039-0100
18. Dee (VRL-13383) – Tuikun Helinä VH21-018-1157
19. Cherry (VRL-12299) – Almost Easy Joy VH17-031-0504
20. Kida (VRL-08368) – Varpun Yön Pimeys VH21-018-0757
21. enna (VRL-14704) – Yliruhtinatar VH20-018-0480
22. Kida (VRL-08368) – Varpun Lemminkäinen VH20-018-1045
23. Tiikeri (VRL-10741) – Luolan Hippihertta VH21-018-0468
24. Inkku R. (VRL-14959) – Cha Cha Cha VH21-031-0225
25. Cherry (VRL-12299) – Kuuran Täystyrmäys VH19-018-0164
26. Sussu (VRL-12636) – Käkiharjun Justiinsa Joo VH20-018-0313
27. Tiikeri (VRL-10741) – Pahuksen Hippaluola VH21-018-0206
28. Zack (VRL-01221) – Pantera di Sierra VH21-090-0012
29. Tiikeri (VRL-10741) – Soturiluola VH21-018-0453
30. Inkku R. (VRL-14959) – Grand Visions VH21-031-0209
31. Nintsu (VRL-01851) – Fern Captain VH19-023-0046
32. Inkku R. (VRL-14959) – Celia HAH VH21-031-0270
33. Zack (VRL-01221) – Baf al Sierra ox VH21-003-0140
34. Kida (VRL-08368) – Varpun Kaiku VH21-018-0178
35. Ireth (VRL-03777) – Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145
36. Kida (VRL-08368) – Haltiasalon Tittelintuure VH21-018-0756
37. Dee (VRL-13383) – Hillerin Helvikki VH21-018-1087
38. Nintsu (VRL-01851) – Baredwin MPB VH18-023-0024
39. enna (VRL-14704) – Reposaaren Konnankoukku VH20-018-0534
40. Ireth (VRL-03777) – Orqúidea VH18-033-0071